• انتشار: 11 ژوئن 2015
  • ساعت: 19:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 92
پرینت
نهادهای حمایت از رسانه ها

عدم پاسخگویی مسئولان به خبرنگاران بازار شایعه را فراهم می کند

نهادهای حمایت از رسانه ها می گویند که عدم پاسخگویی به موقع مسوولان حکومت زمینه ساز نشر نادرست اخبار و شایعات در خبرها می شود.

به گزارش خبرگزاری رها؛ صدیق الله توحیدی، رییس مرکز حمایت از رسانه های آزاد (نی) در کنفرانس “رسانه ها و تروریسم” گفت که مقام های دولتی باید رابطه ای خوب با خبرنگاران داشته باشد تا مانع بروز خبرهای نادرست و شایعه شود.

آقای توحیدی از رسانه های آزاد کشور نیز خواست که در انتشار خبر خود به صورت حرفه ای عمل کنند تا ابزار دست دشمنان و تروریستان نشوند.

در همین حال، عبدالباری جهانی، وزیر اطلاعات و فرهنگ نیز از رسانه ها خواست که به جای انتقاد از حکومت؛ تقویت وحدت ملی، حفظ دستاوردهای حکومت و منافع ملی را در نظر بگیرند.

در سالهای اخیر بخش بزرگی از سرویس خبری رسانه ها را اخبار مربوط به تروریسم و ناامنی در کشور شکل داده است که بیشترین مخاطب را نیز دارد.

وزیر اطلاعات و فرهنگ بر این باور است که برخی از رسانه ها به صورت ناآگاهانه با نشر چنین خبرهایی تبلیغات تروریستان را انجام می دهند.

موضوعی که اکثرا رسانه ها را از نگاه اطلاع رسانی و حفظ منافع ملی کشور در موقعیت دشواری قرار می دهد.

عبدالباری جهانی وزیر اطلاعات و فرهنگ از رسانه ها می خواهد که در پوشش اخبار مربوط به جنگ و تروریسم با دقت بیشتر عمل کنند.

آقای جهانی با آنکه اطلاع دهی از رویدادهای تروریستی در کشور را ضروری می خواند اما او از رسانه ها می خواهد که در چنین موارد منافع ملی و امنیت روانی مردم را نیز در نظر گیرند.

این کنفرانس با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران امروز (پنجشنبه) در کابل برگزار شد.

عده ای از شرکت کنندگان این نشست معتقدند که برخی رسانه ها در پوشش رویدادهای تروریستی به شکل ناخواسته زمینه را برای قدرت نمایی تروریستان فراهم می کنند.

آگاهان امور رسانه ای با تاکید بر مسوولیت پذیری بیشتر رسانه ها از آنها می خواهند که در کنار نشر رویدادهای مربوط به تروریسم، منافع ملی و مصونیت روانی مردم را توجه کنند.

در این نشست علاوه بر خبرنگاران داخلی شماری از خبرنگاران ترکی نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.