سیاستِتیتر یک

عبدالله و کرزی در لیست شورای دوازده نفره امارت اسلامی برای اداره افغانستان قرار گرفتند

مقامات امارت اسلامی روز گذشته نام داکتر عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای عالی مصالحه ملی، و حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان، را در لیست شورای دوازده نفره خود برای اداره افغانستان قرار دادند.

ملا عبدالغنی برادر نیز عضو این شورا می باشد.

داکتر عبدالله در دوران حکومت وحدت ملی رئیس اجرایی بود. با ورود طالبان به کابل و فرار اشرف غنی، عبدالله اما در کابل ماند.

یک منبع نزدیک به حلقه ارشد امارت اسلامی به اسپوتنیک گفت تاکنون هفت نفر از دوازده کاندید شورا برای اداره افغانستان انتخاب شده اند.

از سویی هم یک منبع نزدیک به حلقه ارشد طالبان به «ای ان آی» گفت بر اساس مدل ارائه شده توسط طالبان قرار است افغانستان توسط یک شورای دوازده نفره اداره شود. در این مدل سمت هایی چون رئیس جمهور و امیرالمومنین حذف شده است.

علاوه بر عبدالله عبدالله و حامد کرزی، چهره های دیگری چون «ملا یعقوب، فرزند ملا محمد عمر موسس و رهبر طالبان، ملا عبدالغنی برادر، خلیل الرحمان حقانی، عضو ارشد شبکه تروریستی حقانی، حنیف اتمر، وزیر امور خارجه پیشین افغانستان، و گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان در شورای امارت اسلامی برای اداره افغانستان انتخاب شده اند.

پس از اعلام هفت کاندید شورای امارت اسلامی، ملا عبدالغنی برادر به کابل آمد. ملاعبدالغنی برادر که عضو هیات مذاکره کننده طالبان در دوحه قطر نیز بود از قندهار به کابل آمده است تا روز شنبه با کرزی و عبدالله در مورد انتقال مسالمت آمیز قدرت گفت وگو کند. از سویی هم طالبان اعلام کرده اند تا زمانیکه آخرین سرباز امریکایی افغانستان را ترک نکرده هیچ دولت تازه ای تشکیل نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا