• انتشار: 8 مارس 2018
  • ساعت: 13:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 26872
پرینت

عبدالله: فرهنگ نهال شانی را ترویج و فراگیر سازیم

عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور در جریان کمپین نهال شانی بهاری با کاشت اولین نهال گفت که فرهنگ نهال شانی باید ترویج و فراگیر شود.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه نوشته است که کمپین نهال شانی بهاری تحت نام «فضای سبز، زندگی سالم» از سوی داکتر عبدالله عبدالله با غرس اولین نهال سال آغاز گردید.

عبدالله عبدالله روز گذشته (چهارشنبه) در ویژه برنامهٔ این کمپین در تپه قرغه گفت: «همه ما به حیث یک شهروند در قبال محیط زیست‌ مان مسوولیت داریم.»

وی افزود که لازم است، فرهنگ نهال شانی و حفاظت از محیط زیست ترویج و فراگیر شود تا کسی به سادگی درختی را نشکند و همچنین، انبار کردن زباله ‌ها در کنار محیط سبز معمول شده است و این وضعیت نیز تغییر کند.

عبدالله عبدالله گفت که نهال‌‌ شانی با توجه به تغییرات اقلیمی جهان، آلود‌گی محیط زیست، تراکم نفوس، کمبود منابع آبی و سلامت جامعه یک امر ضروری‌ است؛ اما بدون سهم‌ گیری فعال مردم به نتیجه نمی ‌رسد.

رییس اجراییه کشور با ابراز قدردانی از برنامه ‌های وزرات زراعت گفت که برنامه‌ های سال ۱۳۹۶ این وزارت در قسمت سرسبزی، زراعت، ایجاد سردخانه‌ ها و بازاریابی موفقانه تطبیق شده است که تاثیرات مستقیم در زند‌گی دهاقین دارد.

عبدالله گفت که کمربند سبز یکی از آرزوهای دیرینه شهروندان کابل بود که در حال اجرایی شدن است و در کنار آن، سال ۱۳۹۷ این کمربند در ولایت‌ های قندهار و هرات نیز تطبیق می‌گردد.

آقای عبدالله در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد که تنش‌ های سیاسی در گوشه ‌و کنار کشور به زودی حل می ‌شود و مردم افغانستان از این کار به خاطر برادری، وحدت و هم‌ پذیری‌ شان استقبال می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.