• انتشار: 1 فوریه 2020
  • ساعت: 17:59
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41337
پرینت

عبدالله عبدالله ۵ وزیر و ۸ والی مقرر می کند

برخی منابع می گویند رئیس اجرایی قرار است ۵ وزیر و ۸ والی را مقرر کند.

حکومت وحدت ملی با دو شریک قدرت که به گونۀ ۵۰-۵۰ امورات کشوری را مدیریت کنند، به گونۀ تفاهمی شکل گرفت. اما اکنون بیش از ۵ سال از عمر این حکومت می‌گذرد، شرکای قدرت همواره بر سر برکناری، جابه‌جایی و سیاست‌های تعضیف طرف مقابل بر همدیگر تاخته‌اند.

به تازگی شایعاتی مبنی بر مقرری ۵ وزیر و ۸ والی از آدرس عبدالله عبدالله، پخش شده است.  منابع در ریاست اجرایی می‌گویند قرار است به زودی عبدالله عبدالله شماری از چهره‌ها را به برخی از وزارت‌خانه‌ها و ولایات کشور معرفی کند.

هرچند منابع از شمار و زمان دقیق مقرری‌های ریاست اجرایی جزییات نمی‌دهند، اما می‌گویند که این مقرری‌ها بیشتر بر ولایات شمالی و وزارت‌خانه‌های که سهم آقای عبدالله است، متمرکز خواهد بود.

به نقل از منابع، کار روی چگونه‌گی مقرری چهره‌ها برای وزارتخانه‌ها و ولایات کشور جریان دارد و به زودی همگانی خواهد شد.

امید میثم، معاون سخنگوی ریاست اجرایی در گفت‌وگویی با سلام‌وطندار هرچند مقرری‌های جدید از سوی عبدالله عبدالله را تأیید و یا هم رد نمی‌کند، اما می‌گوید، جابه‌جایی و بر کنار بر بنیاد تفاهم‌نامه حکومت وحدت ملی از صلاحیت‌های ریاست اجرایی است.

گفته می‌شود که این تصمیم در پی‌ آخرین اقدامات رئیس جمهور غنی برای برکناری شماری از چهره‌های نزدیک به آقای عبدالله و معرفی سرپرست وزارت خارجه گرفته شده است و از این تصمیم، به شمول عبدالرشید دوستم و محمد محقق شماری از چهره‌های نزدیک به او نیز حمایت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.