• انتشار: 27 دسامبر 2019
  • ساعت: 02:21
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40220
پرینت

عبدالله عبدالله: کمیسیون ها باید از آراء پاک مردم دفاع کند

وی افزود دسیسه‌یی علیۀ دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی و در برابر استحکام وحدت ملی در جریان است، اما آنان متوجه این دسیسه هستند.

عبدالله عبدالله، رهبر دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی در همایش سیاسی حزب وحدت اسلامی که روز گذشته (پنج‌شنبه، ۵ جدی/دی) در کابل برگزار شد، گفت کمیسیون‌های انتخاباتی باید از رأی مردم پاسداری کنند و به کسی اجازۀ تقلب را ندهند.

وی افزود دسیسه‌یی علیۀ دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی و در برابر استحکام وحدت ملی در جریان است، اما آنان متوجه این دسیسه هستند.

آقای عبدالله با اشاره به دستۀ انتخاباتی دولت‌ساز به رهبری اشرف غنی تاکید کرد: «دستۀ ثبات و همگرایی با دسته‌یی روبه‌روست که تقلب سرلوحۀ کارهایش است و اساس امور آن را دروغ تشکیل می‌دهد.»

محمدکریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی، نیز گفت نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری به هیچ عنوان برای مردم قابل پذیرش نیست و حکومت برخاسته از تقلب را نمی پذیرند.

آقای خلیلی، اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را فجیع خواند و افزود احزاب سیاسی اجازه نخواهند داد کمیسیون شکایات انتخاباتی این نتایج را تأیید کند.

از سوی دیگر، ائتلاف احزاب سیاسی برای نجات افغانستان هم روز گذشته در نشست جداگانه‌یی در کابل از کمیسیون‌ شکایات انتخاباتی خواست با بی‌طرفی کامل، بر اساس قانون و کارشیوه‌های انتخابات به‌ شکایات دسته‌های انتخاباتی رسیدگی کند.

این ائتلاف همچنان از کمیسیون مستقل انتخابات می‌خواهد که هرچه زودتر نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.