• انتشار: 27 نوامبر 2019
  • ساعت: 14:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39606
پرینت

عبدالله عبدالله: نتیجه کار کمیسیون مشروعیت ندارد

عبدالله عبدالله، رییس دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی می گوید کمیسیون انتخابات به دستور یک تیم انتخاباتی عمل می‌کند، استقلال‌شان زیر سوال رفته و نتیجه کارشان مشروعیت ندارد.

عبدالله امروز چهارشنبه ۶قوس در صفحه رسمی فیس بوک اش هشدار داد اگر کمیسیون انتخابات به مسیر قانونی برنگردد، مسوولیت عواقب کار به دوش این کمیسیون و آنانی خواهد بود که این نهاد را به مسیر خلاف قانون ترغیب کردند.

عبدالله تاکید کرد از هر وسیله قانونی، مشروع و صلح‌آمیز، برای جلوگیری از روی کار آمدن حکومت تقلبی استفاده می‌کند و باور دارد که هیچ چیزی نمی تواند جلو خواست مشروع مردم را بگیرد.

رییس دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی خاطرنشان کرد از کمیسیون انتخابات هیچ خواست غیرقانونی و خلاف طرزالعمل‌ها و لوایح را ندارد و می خواهد به خواست‌های قانونی مردم جواب مثبت داده شود.

او اضافه کرد: “در سال ۲۰۱۴ عده‌ای با تقلب و تحت هر شرایطی آمدند و بر زندگی مردم حاکم شدند؛ آنان به این فکر نباشند که ۲۰۱۴ بار دیگر تکرار می‌شود.”

عبدالله همچنان هشدار داد: “برای‌ تیم متقلب ثابت شده که پایگاهی در میان مردم ندارد. در جریان انتخابات پول های هنگفت مصرف کردند، تطمیع کردند، تهدید کردند و از هر وسیله کار گرفتند، اما نتیجه انتخابات واضح بود، خواب ۲۰۱۴ را نبینید! مردم افغانستان نه به من و نه به رهبری تیم ثبات و هم‌گرایی این اجازه را نداده‌اند که بار دیگر در مسیر ۲۰۱۴ برویم.”

این اظهارات عبدالله در حالی مطرح شده است که علی رغم مخالفت های این دسته انتخاباتی با بازشماری آرا، کمیسیون انتخابات به روند بازشماری آرا ادامه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.