• انتشار: 17 فوریه 2020
  • ساعت: 12:42
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41691
پرینت

عبدالله عبدالله: قدم های تازه ای در مورد صلحح برداشته شده است

عبدالله ابراز امیدواری کرد کاهش خشونت در نهایت منجر به آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، آتش‌بس دایمی و تأمین صلح پایدار در افغانستان شود.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی می‌گوید در روزهای اخیر قدم‌های مثبتی برای رفتن به سوی صلح برداشته شده و مردم افغانستان از هر قدمی که برای کاهش خشونت برداشته شود، استقبال می‌کنند.

آقای عبدالله که امروز (دوشنبه، ۲۸ دلو) در نشست شورای وزیران صحبت می‌کرد، همچنان گفت موافقت‌نامه میان امریکا و طالبان نهایی شده است، اما امضای آن مشروط به عملی‌شدن کاهش خشونت در هفت روز است.

او همچنان ابراز امیدواری کرد کاهش خشونت در نهایت منجر به آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، آتش‌بس دایمی و تأمین صلح پایدار در افغانستان شود.

رییس اجرایی کشور گفت نیاز است امریکا و طالبان به چیزی که روی آن بحث کرده و تعهد کرده‌اند، عمل کنند. او در عین حال گفت پیشرفت‌های تازه ای در روند صلح به معنای پایان کار نیست و در مورد آینده و سرنوشت افغانستان در یک مذاکرات بین‌الافغانی تصمیم گرفته خواهد شد.

به گفته‌ی او، تیم مذاکره‌کننده‌ی افغانستان نیز باید یک تیم جامع و همه‌شمول باشد که بتواند از تمام مردم افغانستان نمایندگی کرده و در مورد آینده و سرنوشت کشور تصمیم بگیرد.

این در حالی است که گروه طالبان از پایان مذاکرات این گروه و امریکا در دوحه خبر داده است. سهیل شاهین، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به رسانه‌ها گفته است که قرار است توافقنامه‌ی صلح میان این گروه و امریکا در اواخر ماه جاری میلادی به امضا برسد.

او همچنان گفت دو طرف قرار است اعلامیه‌های جداگانه‌ای را منتشر کنند که در آن تاریخ امضای توافق‌نامه نیز تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.