• انتشار: 19 اکتبر 2020
  • ساعت: 11:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49781
پرینت

عبدالله عبدالله: تشدید جنگ در شرایطی که مذاکرات صلح جریان دارد غیرقابل قبول است

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی که در یک سفر رسمی در ایران به سر می برد گفت تشدید جنگ در شرایطی که مذاکرات صلح در جریان است غیرقابل قبول می باشد.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌‌ی ملی، گفت تشدید جنگ در جریان گفت‌وگوها، غیر قابل قبول است.

آقای عبدالله که یک‌شنبه شب (۲۷ میزان)، در سفارت افغانستان در تهران سخن می‌زد، گفت گفت‌وگوهای صلح در قطر جریان دارد بنابراین تشدید جنگ از سوی طالبان غیر قابل قبول است.

این در حالی است که هم‌زمان با آغاز گفت‌وگوهای صلح در قطر، گروه طالبان سطح خشونت‌ها را در سراسر افغانستان، افزایش داده است.

آقای عبدالله، در بخش دیگری از سخنان خود گفت هدف سفرش به ایران، جلب حمایت این کشور از روند صلح است.

او افزود: «در دیدارهایی که با مقام‌های بلندپایه‌ی ایران داشتم، تاکید ایران به موفقیت صلح پایدار با رهبری و مدیریت افغان‌ها برجسته بود. حمایت ایران از روند صلح به رهبری و مدیریت افغانستان با اهمیت است.»

رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، هم‌چنان گفت تلاش می‌کند تا حضور مهاجران افغان در ایران را در گفت‌وگوها و تلاش‌های صلح، به گونه‌ی موثر تامین کند.

آقای عبدالله، صبح روز یکشنبه (۲۷ میزان)، در ادامه‌ی سفرهای منطقه‌ای اش برای جلب حمایت از تلاش‌های صلح، به دعوت رسمی حکومت ایران، در راس هیئت عالی‌رتبه‌ی دولتی، به تهران، پایتخت ایران رفت.

آقای عبدالله در جریان این سفر، با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه‌ی ایران و شماری از مقام‌های بلندرتبه‌ی این کشور، دیدار کرد. قرار است رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، با حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران نیز، دیدار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.