• انتشار: 30 سپتامبر 2020
  • ساعت: 13:11
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49163
پرینت

عبدالله عبدالله امروز با اعضای شورای علمای پاکستان دیدار می کند

داکتر عبدالله عبدالله که در یک سفر سه روزه در پاکستان به سر می برد قرار است امروز با اعضای شورای علمای پاکستان که جنگ در افغانستان را جهاد خوانده اند دیدار کند.

انتظار می‌رود عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان امروز چهارشنبه با اعضای شورای علمای پاکستان دیدار کند.

پیش از این شماری از روحانیون پاکستان از جمله مولانا فضل‌الرحمن جنگ علیه نیروهای بین‌المللی در افغانستان را «جهاد» و «جایز» دانسته اند.

مجیب‌الرحمن رحیمی، مشاور ارشد و رئیس امور رسانه‌ای شورای عالی مصالحه ملی دیشب به رسانه ها گفت که به شورای علمای پاکستان پیام روشن خواهند فرستاد.

آقای رحیمی گفت: «پیام ما به شورای علما پیام مشترکی که به همه داشتیم خواهد بود و از آن ها هم خواست ما این خواهد بود که افغانستان یک کشور اسلامی است. در آینده بیایید با علمای ما بنشینید و تلاش کنید مشروعیت دینی را که طالبان یا تروریستان ادعا می‌کنند زیر سؤال ببرید تا مشروعیت دولت یا مردم افغانستان را.»

انتظار می‌رود آقای عبدالله امروز با عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان دیدار کند. هیئت افغانستان به رهبری آقای عبدالله روز دوشنبه به پاکستان رسید و ناوقت امروز آن جا را ترک می‌کند. هدف اصلی این سفر ۳ روزه جلب حمایت پاکستان از تلاش‌های صلح در افغانستان خوانده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.