• انتشار: 3 فوریه 2020
  • ساعت: 10:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41382
پرینت

عبدالله طی دستوری وزارت خارجه را از اجرای اصلاحات رئیس جمهور غنی منع نمود

در حکم رئیس اجرایی که به روز یکشنبه صادر شد آمده است با توجه به مواد توافق نامه حکومت وحدت ملی به وزارت امور خارجه هدایت داده می شود در آستانه اعلام نتایج انتخابات، از هر گونه اجراآت شتابزده تحت نام اصلاحات در مرکز و نمایندگی های سیاسی آن وزارت در خارج از کشور جدآ اجتناب ورزد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی با صدور حکمی در مورد تقرر و تبدیلی های اخیر به وزارت امور خارجه دستور داد از هرگونه اجراآت شتاب‌زده تحت نام اصلاحات در مرکز و نمایندگی‌های سیاسی آن وزارت در خارج از کشور جدأ اجتناب نماید.

در این حکمی که به روز یکشنبه صادر شد آمده است با توجه به مواد توافق نامه حکومت وحدت ملی و به منظور حفظ پرستیژ و منافع ملی و بین المللی دولت افغانستان، به وزارت امور خارجه هدایت داده می شود در این مقطع حساس زمانی و در آستانه اعلام نتایج انتخابات، از هر گونه اجراآت شتابزده تحت نام اصلاحات در مرکز و نمایندگی های سیاسی آن وزارت در خارج از کشور جدآ اجتناب ورزد.

در این حکم همچنان آمده است که ریاست دفتر و دارالانشاء شورای وزیران ریاست اجراییه موظف اند از تطبیق این حکم نظارت به عمل آورند.

آوردن اصلاحات در وزارت امور خارجه افغانستان از چند ماه به دینسو از سوی رئیس‌جمهور غنی مطرح شده بود و چند هفته پیش این وزارت‌خانه اعلام کرد که برنامه اصلاحات کامل شده است و قرار است تطبیق شود.

حذف ده‌ها پست از تشکیلات این وزارت‌خانه از جمله‌ مواردی بود که در راستای این اصطلاحات مطرح شد.

ارگ ریاست جمهوری نیز از تطبیق این اصلاحات به عنوان یکی از وظایف اصلی سرپرست جدید این وزارت یاد کرده است و از بازنگری مقررات، راه‌اندازی آزمون زبان‌های بین‌المللی و اختصاصی برای کارمندان، و بازنگری در تشکیلات این وزارت‌خانه از جمله‌ این اصلاحات خواهد بود.

شاه حسین مرتضوی، مشاور ارتباطات رییس جمهور غنی در واکنش به اصدار این حکم در برگه تویترش نوشته است که عبدالله عبدالله مانع اصلی فرا راه پروسه اصلاحات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.