• انتشار: 28 جولای 2021
  • ساعت: 17:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 61035
پرینت

عبدالله: طالبان از راه نظامی نمی توانند به قدرت برسند

قای عبدالله افزود اگر طالبان فکر می‌کنند پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان با استفاده از راه نظامی بر کشور مسلط خواهند شد، در اشتباه هستند.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید، اگر طالبان به راه حل نظامی باور داشته باشند، روند جاری صلح به نتیجه نخواهد رسید.

آقای عبدالله امروز (چهارشنبه، ششم اسد) در نشست بورد نظارت و انسجام در ارگ ریاست‌جمهوری تصریح کرد تلاش برای دست‌یابی قدرت از راه نظامی به ادامۀ جنگ در کشور می‌انجامد.

آقای عبدالله افزود اگر طالبان فکر می‌کنند پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان با استفاده از راه نظامی بر کشور مسلط خواهند شد، در اشتباه هستند. به گفتۀ او، ادامۀ گفت‌وگوهای صلح که امروزه به اولویت شهروندان کشور بدل شده است، یگانه راه حل برای ختم جنگ در کشور است و می‌تواند افغانستان را به صلح برساند.

آقای عبدالله با اشاره به ادامۀ گفت‌وگوهای صلح در دوحه خاطرنشان ساخت این تلاش‌ها با گذشت ده ماه نتیجۀ قابل قبول نداشته است.

به گفتۀ رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، طالبان باید همۀ مسایل را در میز گفت‌وگوهای صلح مطرح کنند و خود را با جدیت کامل برای یک توافق سیاسی آماده بسازند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که سه هفته پیش آقای عبدالله با ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی طالبان در دوحه دیدار کرد. این دیدار اما به روند صلح کشور هیچ کمکی نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.