• انتشار: 16 فوریه 2021
  • ساعت: 07:58
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 54404
پرینت

عبدالله: زبان تهدید در افغانستان نتیجه نمی دهد

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی در واکنش به سخنان حکمتیار گفت رهبران سیاسی باید اوضاع کشور را درک کرده با احتیاط حرف بزنند.

 عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی روز دوشنبه(۲۷ دلو) در مراسم خداحافظی حسین اونی بوتسلی نماینده دایمی سازمان همکاری اسلامی در سفارت ترکیه در کابل، گفت رهبران سیاسی باید شرایط جاری در کشور را درک کرده و از سخنان حساسیت‌برانگیز و تهدید‌‌آمیز اجتناب کنند.
رییس شورای عالی مصالحه ملی در بخشی از سخنانش گفت که در شرایط کنونی، مردم افغانستان توقع دارند که رهبران سیاسی از زبان تهدید، زور و خشونت استفاده نکنند.
او با بیان اینکه زبان تهدید و زور در افغانستان نتیجه نمی‌دهد، افزود برخی چهره‌های سیاسی گاهی که مایک در اختیاشان قرار می‌گیرد، بدون احتیاط حرف می‌زنند.
عبدالله عبدالله گفت باید همه متوجه وضعیت باشیم، حساسیت و شرایط را درک کنیم و پیام صلح، همدیگرپذیری و وحدت بیرون دهیم.
هرچند آقای عبدالله در سخنرانی امروزش صریحا از کسی نام نبرد؛ ولی از محتوای سخنانش برمی‌آید که هدف او اظهارات اخیر گلبدین حکمتیار بوده است.
آقای حکمتیار روز گذشته در مراسم سی‌ودومین سالگرد خروج ارتش سرخ از کشور گفته بود که هنوز برخی از زندانیان حزب اسلامی در زندان به سر می‌برند. او هشدار داده بود که اگر این زندانیان آزاد نشوند، ارگ را محاصره کرده و قدرت را به زور می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.