• انتشار: 15 آگوست 2016
  • ساعت: 11:20
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 12312
پرینت

عبدالله: دو سال است توهین شده ایم

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی در پی تنش های اخیر با رئیس جمهوری بار دیگر در حضور جمعی از هواداران و شخصیت های سیاسی اظهار کرد که دو سال است توهین شده ایم.

آقای عبدالله که عصر روز گذشته در کاخ سپیدار در جمع برخی از شخصیت های سیاسی سخنرانی می کرد گفت که به هیچکسی اجازه نمی‌دهیم که از اصطلاح مبارزه با فساد در برابر ما استفاده سیاسی کند.

وی گفت: شما پس از این با بعد دیگری از شخصیت من آشنا خواهید شد؛ حرف ما حرف تهدید و تخریب نظام نیست، حرف ما حق مردم است.

پنجشنبه هفته گذشته زمانی که آقای عبدالله انتقاد تندی از رئیس جمهوری کرد، ارگ خبرنامه ای منتشر کرد و گفت که کسانی که در فساد اداری دست دارند مرا متهم به انحصار گرایی می کند.

رئیس اجرایی نیز روز گذشته گفت که ما مفسد نیستیم، اما ما از فسادی که جریان دارد و خانواده و اقارب برخی از سران حکومت در آن سهیم اند باخبر هستیم!

داکتر عبدالله رئیس اجرائیه دولت وحدت ملی بخاطر خاموشی و ناتوانی اش بخاطر برآورده کردن خواستهای مردم، از ملت افغانستان عذرخواهی نمود.

رییس اجراییه کشور با اشاره به اظهارات قبلی خود گفت: آنچه را که پنجشنبه مطرح کردم، ناشی از احساسات، عواطف، قهر و خواست شخصی و مبالغه نبود؛ واقعیت‌هایی بود که وجود داشت و مردم باید می‌دانستند که مشکل در کجاست.

وی افزود: امروز یک تجدید تعهد و تجدید میثاق با همه شماست؛ حق شما را خواهیم گرفت.

داکتر عبدالله با اشاره به دیدارهای خویش با شخصیت‌ها و رهبران سیاسی در دو روز گذشته گفت که در این دیدارها تأکید بر این موضوع بود که دیگر نباید در اجرای توافقنامۀ سیاسی لغزش وجود داشته باشد.

رییس اجراییه گفت که با رییس جمهور ملاقات خواهد کرد و در این دیدار، همه خواست‌های مردم را بطور صریح مطرح خواهد کرد و اگر در ادامۀ راه با چالش و مشکل مواجه گردد؛ دیگر تصمیم فردی نخواهد گرفت و شخصیت‌ها و نمایندگان کشور را جمع کرده و تصمیم خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.