سیاستِتیتر یک

عبدالله: در مورد طرح وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان باید موضع واحد اتخاذ شود

شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (یک‌شنبه، ۲۴ حوت) با نشر خبرنامه ‎یی اعلام کرد آقای عبدالله این مطلب را در نشست کمیتۀ رهبری این شورا مطرح کرده است.

در خبرنامۀ این شورا آمده است طرح پیشنهادی وزارت خارجۀ امریکا برای صلح افغانستان در نشست امروز این کمیته به بحث گذاشته شده و در این پیوند بحث مفصلی میان رهبران سیاسی کشور صورت گرفت.

به نقل از این خبرنامه، آقای عبدالله یادآور شد رهبران سیاسی باید موقف واضح و یک‌سانی را در پیوند به این طرح اتخاذ کنند. اعضای کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی تأکید می‌کنند آنان از هر اقدامی که به موفقیت روند صلح در کشور منجر شود، حمایت خواهند کرد.

گفتنی است زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور صلح افغانستان دو هفته پیش طرح ایجاد حکومت مشارکتی صلح را با رهبران دولت و سیاسیون کشور در میان گذاشت. در این طرح برگزاری نشستی در مورد صلح افغانستان تا دو هفتۀ دیگر با اشتراک رهبران دولت و طالبان در انقره، پایتخت ترکیه پیش‌بینی شده است.

دولت افغانستان اعلام کرد نماینده‌گان سیاسی کشور در این نشست شرکت خواهند کرد. دولت همچنان اعلام کرده است که در نشستی دیگری که در مسکو قرار است برگزار شود، نیز شرکت می‌کند. گروه طالبان اما تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا