• انتشار: 28 ژانویه 2020
  • ساعت: 17:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41222
پرینت

عبدالله خطاب به طالبان: حتی با خروج امریکایی ها هم به اهدافتان نمی رسید

عبدالله که امروز (سه‌شنبه، ۸ دلو) در همایشی در پروان صحبت می‌کرد، گفت: «آنانی که فکر می‌کنند از طریق جنگ این قصه را ختم می‌کنند و یا منتظر این هستند که نیروهای امریکایی به‌صورت کامل و یا بخشی از آنان از افغانستان بیرون شوند، در اشتباه اند.»

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور به‌صورت تلویحی خطاب به گروه طالبان می‌گوید کسانی که منتظر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان هستند تا از طریق جنگ به اهداف‌شان برسند، اشتباه می‌کنند.

آقای عبدالله که امروز (سه‌شنبه، ۸ دلو) در همایشی در پروان صحبت می‌کرد، گفت: «آنانی که فکر می‌کنند از طریق جنگ این قصه را ختم می‌کنند و یا منتظر این هستند که نیروهای امریکایی به‌صورت کامل و یا بخشی از آنان از افغانستان بیرون شوند، در اشتباه اند.»

به گفته‌ی او، این نوع طرز فکر در مورد مسایل افغانستان به معنای غلط‌ دانستن تاریخ و ذهن مردم افغانستان می‌باشد.

رییس اجرایی کشور همچنان در بخشی از صحبت‌هایش گفت او برای این که به درد مردم و جنگ افغانستان نقطه‌ی پایان بگذارد، آماده‌ی گفت‌وگوی همه‌شمول صلح با هیأت گفت‌وگوکننده‌ی گروه طالبان می‌باشد.

آقای عبدالله در حالی این گفته‌ها را مطرح می‌کند که دو روز پیش (یک‌شنبه، ۶ جدی) در نشستی در کابل گفته بود دسته‌ی انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری‌اش هیچ قید و شرطی برای صلح نمی‌گذارد.

او افزوده بود باید در جریان مذاکره از منافع کل افغانستان دفاع شود.

پیش از آن ارگ ریاست‌جمهوری در تاریخ ۲۲ جدی گفته بود طرح حکومت افغانستان برای استقرار صلح و آغاز گفت‌وگوهای آن به‌جای کاهش خشونت‌ها، تأمین‌ آتش‌بس می‌باشد.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری در تویتی نوشته بود: «کاهش خشونت معنای دقیق نظامی، حقوقی و جنبه‌ی عملی ندارد. اما هدف ما از آتش‌بس، همانند آتش‌بسی است که دو سال پیش، در روزهای عید در کشور برقرار شد.»

او اما بروز هر نوع خشونت‌ها را وابسته به جنگ دانسته تأکید کرده بود نیاز است تا طرح‌های ارایه شده وضاحت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.