• انتشار: 3 اکتبر 2017
  • ساعت: 23:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24849
پرینت

عبدالله: حادثه دلخراش در آمریکا غمگین و متاثر کرد

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور در پیوند به رویداد خونین تیراندازی در شهر لاس وگاس آمریکا گفت که از این حادثه بسیار غمگین و متاثر شده است.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی به نقل از آقای عبدالله گفته است “با تأسف آگاهی حاصل کردیم که در نتیجۀ تیراندازی در لاس‌وگاس آمریکا ده‌ها غیرنظامی کشته و صدها تن دیگر زخمی شده‌اند.”

از وقوع این حادثۀ المناک و دلخراش، به شدت غمگین و متأثر گردیده‌ایم.

جامعۀ بین‌المللی بیشتر از هر زمانی از جانب گروه های افراطی و تبهکار مورد تهدید و خطر قرار گرفته و هیچ کشوری از شر این گروه ها در امان نیست.

تهدیدات مشترک می‌طلبد که دولت های جهان یک ‌پارچه در برابر هراس‌افکنی، افراطیت و تندروی ایستاده شوند و از ادامه خونریزی و قتل عام غیرنظامیان جلوگیری نمایند.

به نیابت از حکومت و مردم افغانستان، با دولت و مردم دوست ایالات متحده آمریکا ابراز غم‌شریکی و همدردی می‌نماییم.

مردم افغانستان بیشتر از هر ملتی در جهان از گروه های خشونت‌ گرا، افراطی و هراس‌افگن آسیب دیده و به همین دلیل، درد خانواده های قربانیان و مردم ایالات متحده آمریکا را به خوبی حس می‌‌کنند.

لازم به ذکر است که یکشنبه شب، یک مهاجم مسلح از طبقه سی و دوم یک هوتل در شهر لاس وگاس آمریکا جمعیت حاضر در یک کنسرت موسیقی که تعدادشان به ۲۲ هزار تن می رسید را به گلوله بست.

در این رویداد، دست کم ۵۹ تن کشته شده و بیش از ۵۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

مهاجم ۶۴ ساله «استیون پداک» بدون هیچ سابقه ی جنایی معرفی شده است. او حتی سلاح هایی که از آنها برای به گلوله بستن جمعیت استفاده کرده بود را به طور قانونی تهیه و خریده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.