• انتشار: 20 فوریه 2018
  • ساعت: 21:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26593
پرینت

عبدالله: تولید مواد مخدر در افغانستان عوامل خارجی و داخلی دارد

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور می گوید که کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر به یکی از مشکلاتی جدی کشور مبدل شده که عوامل خارجی و داخلی در آن دست دارند.

آقای عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور در نشستی پیرامون آگاهی رسانی عمومی در راستای مبارزه علیه مواد مخدر، کاهش تقاضا و تداوی معتادان به مواد مخدر گفت که کشت و تولید مواد مخدر به یکی از مشکلات اساسی کشور مبدل شده که عوامل داخلی و خارجی در آن دخیل هستند.

این نشست با هدف ایجاد راه کارهای مناسب و همانگی جدی در امر مبارزه علیه مواد مخدر و اطلاع رسانی عمومی برگزار شده بود.

عبدالله عبدالله تصریح کرد که عوامل خارجی دخیل در کشت و تولید مواد مخدر مستلزم اقدامات کلان بین المللی است، اما در بعد داخلی باید هر جه زودتر اقدامات لازم در راستای مبارزه علیه کشت و تولید مواد مخدر برداشته شود .

عبدالله به نهادهای مختلف هدایت داد که از طریق رسانه‌های دیداری، شنیداری، چاپی و رسانه‌های اجتماعی، همچنین از طریق مساجد، شوراهای مردمی و نهادهای آموزشی دولتی و خصوصی، با طرح برنامه‌های عملی در راستای آگاهی دهی عامه، اقدامات لازم صورت گیرد.

رییس اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که نهادهای مسوول باید زمینۀ درمان معتادان و آموزش‌ دهی حرفه‌ ایی و ایجاد شغل برای آنان را نیز در دستور کار قرار دهند.

وزیر مبارزه با مواد مخدر، شاخص‌های معینی را با نهادهای هم ‌کار شریک ساخت و خواستار همکاری شد. در جلسه فیصله شد که از راه‌های ممکن در زمینۀ آگاهی دهی به شهروندان استفاده صورت خواهد گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.