• انتشار: ۱۶ سرطان ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۰:۲۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45526
پرینت

عبدالله به پاکستان می رود

سفیر پاکستان در کابل در دیدار روز گذشته اش با داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه به طور رسمی از وی دعوت کرد برای تقویت مناسبات دو طرفه به پاکستان سفر کند.

سفیر پاکستان از داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی دعوت به عمل آورد تا به آن کشور سفر نمایند.

در یک خبرنامه که از طرف دفتر مطبوعاتی شورای عالی مصالحه ملی روز ۱۵ سرطان منتشر شده آمده است داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی افغانستان روز (یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹) در دفتر کارش در قصر سپیدار با  زاهد نصرالله خان سفیر پاکستان در افغانستان ملاقات کرد.
منبع افزود سفیر پاکستان در این ملاقات با اعلان حمایت کشورش از تلاش‌های صلح اطمینان داد که پاکستان آماده است افغانستان را در راستای رسیدن به صلح دایمی کمک نماید.

سفیر پاکستان در این ملاقات دعوتنامه‌ی حکومت پاکستان را برای داکتر عبدالله عبدالله برای سفر رسمی به پاکستان تقدیم نمود و ابراز امیدواری کرد رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی به زودی برای تقویت و گسترش روابط میان دو کشور و تسریع و تحکیم تلاش‌های صلح به پاکستان سفر نماید.

عبدالله عبدالله با قدردانی از حمایت پاکستان از تلاش‌های صلح دیدگاه‌های شورای عالی مصالحه‌ی ملی را در باره‌ی آخرین پیش‌رفت‌ها در تلاش‌های صلح، تبادله‌ی اسیران و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی ارایه کرد و حمایت پاکستان و کشورهای منطقه را برای دست‌یافتن به صلح دایمی ضروری دانست.
موصوف با تشکر از دعوت رسمی پاکستان وعده سپرد که در یک زمان مناسب به آن کشور سفر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.