سیاست

عبدالله: بزرگ بینی در حکومت به روحیه سربازان آسیب زده است

آقای عبدالله که در روز سه‌شنبه، بیست‌ودوم سرطان در نشست کمیته این شورا صحبت می‌کرد گفت همکاری جامعه‌ی جهانی پس از خروج نظامیان خارجی هم‌چنان ادامه خواهد داشت.

از سوی، آقای عبدالله در دیدار جداگانه، با فرانک کنت مک کینزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی امریکا، سنتکام که مسوولیت فرماندهی نیروهای امریکایی در افغانستان را بر عهده گرفته، از تغییر فرماندهی در حوزه افغانستان و انتقال مسوولیت به او ابراز امیدواری کرده است.

عبدالله از کارکردهای اسکات میلر قدردانی کرده و نیز افزوده است که امیدوار است این تغییر در فصل جدید روابط میان دو کشور به تقویت و گسترش همکاری‌های مشترک میان نیروهای نظامی دو کشور بیانجامد.

عبدالله در این دیدار از آخرین تحولات روند صلح صحبت کرده و نیز افزوده است که هیچ‌ نیرویی نمی‌تواند اراده‌ خود را با زور بر مردم افغانستان تحمیل کند.

رییس شورای مصالحه ملی کشور خاطرنشان کرده است که طالبان از تاریخ درس بگیرند و از فرصت پیش‌آمده برای رسیدن به صلح عادلانه و پایدار استفاده کنند.

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی امریکا، سنتکام نیز بر ادامه همکاری‌های مشترک، حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و نیز حمایت از تلاش‌های مبارزه با دهشت‌افگنی تأکید کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا