سیاست

عبدالله: برخی ها با سواستفاده از حوادث مشهد سعی در تخریب روابط ایران و افغانستان داشتند

عبدالله عبدالله رئیس پیشین شورای عالی مصالحه در واکنش به رویداد روز گذشته (سه شنبه ۱۶ حمل) در صحن حرم امام هشتم شیعیان در شهر مشهد ایران گفته است که برخی حلقات تلاش داشتند که توسط این حادثه فضای روابط دوستانه میان ایران و افغانستان را متشنج سازند.

آقای عبدالله در یادداشتی در صفحه اجتماعی اش نوشته است «برخی حلقات معلوم الحال تلاش کردند تا با نسبت دادن هویت عامل این حادثه به افغانستان، فضای روابط دوستانه میان دو ملت را متشنج سازند که خوشبختانه با موقف گیری معقول مقامات رهبری جمهوری اسلامی ایران این شیطنت خنثی شد.»

وی افزود مردم افغانستان طرفدار قاطع صلح، همدیگر پذیری و همزیستی مسالمت آمیز با خود و دیگران هستند.

عبدالله عبدالله علاوه کرده است که «حمله به روحانیون نشان دهنده اوج قساوت و بزدلی جنایت کاران و تروریستان را به نمایش می گذارد و نشانه آشکار زبونی و درماندگی است.»

لازم به ذکر است که بعداز ظهر روز گذشته یک مهاجم مسلح به چاقو به سه روحانی در یکی از صحن های حرم امام هشتم شیعیان در شهر مشهد حمله کرد.

در این حادثه یک تن از قربانیان جان باخته و دو تن دیگر زخمی شدند.

رسانه های ایرانی از قول مقام های امنیتی این کشور گزارش کردند که فرد ضارب به همراه چهار تن دیگر بازداشت شده اند.

هویت فرد ضارب توسط مقام های ایرانی «عبداللطیف مرادی» معرفی شده و گفته می شود که ازبیک تبار است و سال گذشته از طریق مرز پاکستان وارد ایران شده و در شهر مشهد ساکن شده بود.  

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. باسلام ببخشید این جمله را برای تان رساندن چند روز است که مقامات جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مختلف کشور ایران به افغانها توهین میکنند و دست گیری مهاجر افغان را اغاز کرده مهاجر افغان در ایران از سوی پولیس ایران شکنجه ازار وازیت میکنند یک ویدیو به دست ما رسیده اند که چندین نفر ایرانی
    به شنکجه کردن چند مهاجر افغان در شهر مشهد هستن وحالا شماها واقای عبدالله میگند که این اخطلاف میان ایران وافغانستان حل شد نه همش دروغ است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا