سیاست

عبدالله: با کرزی و شماری از شخصیت ها برای تحکیم وحدت ملی گفت و گو کردیم

داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی پیشین می گوید که در دیدار با حامد کرزی و شماری از شخصیت های سرشناس افغانستان بر تحکیم وحدت و مشارکت ملی جهت دستیابی به صلح دایمی در کشور تاکید کرده اند.

آقای عبدالله در حساب توییترش امروز (یکشنبه ۲۲ حوت) نوشته است که با حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور و برخی از شخصیت های افغانستان دیدار کرده و تلاش هایی برای جلب کمک به معلمین، اساتید دانشگاه و کارکنان بخش صحی نموده اند.

وی همچنین گفته است که در این دیدار بر تحکیم وحدت و مشارکت ملی جهت رسیدن به صلح و ثبات دایمی در افغانستان تاکید کرده اند.

این گفته ها در حالی از سوی آقای عبدالله مطرح می گردد که امارت اسلامی طالبان پس از روی کار آمدن مجدد در افغانستان، عملا وی و حامد کرزی را از هر گونه تصمیم گیری سیاسی و ایفای نقش سیاسی محروم کرده اند.

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین همچنین در مصاحبه اخیر خود با شبکه العالم ایران تایید کرد که او و داکتر عبدالله عبدالله از سوی امارت اسلامی ممنوع الخروج شده اند.

به دنبال این موضوع، بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی با لحنی طنزگونه و کنایه آمیز گفته اند که «سقوط دولت بدترین سرنوشت را برای حامد کرزی رقم زده است، زیرا با این که میدان هوایی بین المللی کابل به نام او نامگذاری شده اما او خود اجازه استفاده از آن را ندارد.»

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. پاکستانی ها آقای رهیس جمهور پیشین حامد کرزی !
    پاکستانیها باید در پاکستان مملکتشان جرگه کنند نه در افغانستان ! این چنین اظهار از زبان شما زیادتر از خجالتآوری است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا