• انتشار: 13 سپتامبر 2020
  • ساعت: 12:45
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 48464
پرینت
در حاشیه نشست افتتاح مذاکرات بین الافغانی در دوحه

عبدالله با نمایندگان ویژه پاکستان، ناروی، ازبکستان و آلمان دیدار کرد

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی در حاشیه نشست افتتاح اولین مذاکرات مستقیم دولت و طالبان در قطر با نمایند‌گان ویژه آلمان، پاکستان، ناروی برای افغانستان و فرمانده عمومی نیروهای امریکایی به صورت جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

محور این دیدارها، روند صلح و ادامه‌ی مذاکرات مستقیم بین دولت و طالبان و موضوعات احتمالی مورد بحث در این مذاکرات، بوده است.

مارکس پوتزل، نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان آماده‌گی کشورش را برای میزبانی دور بعدی گفت‌وگوهای مذاکرات صلح اعلام کرده است.

طبق اعلام سپیدار، در دیدار عبدالله عبدالله با عصمت‌الله ارگاشف، نماینده ویژه رییس‌جمهور ازبکستان برای افغانستان، روی اجماع منطقه‌ای برای صلح بحث شده است.

نماینده ویژه اوزبیکستان برای افغانستان با عبدالله عبدالله دیدار کرد

نماینده‌ی ویژه اوزبیکستان برای افغانستان حمایت کشورش را از روند صلح اعلام کرده و گفته است که امیدوار است تا مذاکرات صلح نتیجه بدهد و فصل جدیدی از همکاری‌ها و توسعه‌ی تجارتی-اقتصادی در منطقه آغاز شود.

محور دیدار عبدالله عبدالله با اسکات میلر، فرمانده عمومی ناتو در افغانستان بررسی آخرین تحولات در عرصه «صلح و امنیت» بوده است.

عبدالله عبدالله و  اسکات میلر در دیداری در قطر آخرین تحولات «صلح و امنیت» را بررسی کرده است

عبدالله عبدالله در دیدار با محمدصادق خان، نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان گفته است که نقش کشورهای همسایه و اجماع منطقه‌ای برای دست‌یافتن به صلح در افغانستان مهم است.

محمدصادق خان نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان با عبدالله عبدالله دیدار کرد

طبق اعلام سپیدار، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان آغاز مذاکرات را یک تحول مثبت و تاریخی خوانده است و گفته است که کشورش از روند صلح حمایت می‌کند.

پیرالبرت الساس، نماینده ویژه ناروی برای افغانستان نیز در دیدار با عبدالله عبدالله برای میزبانی از مذاکرات صلح و حمایت از این روند اعلام آماده‌گی کرده است.

پیرالبرت الساس نماینده ویژه ناروی برای افغانستان در دیدار با عبدالله عبدالله آماده‌گی کشورش را بری میزبانی از مذاکرات صلح اعلام کرد

نشست افتتاحیه اولین مذاکرات مستقیم بین دولت و طالبان روز شنبه، بیست‌ودوم سنبله در قطر برگزار شد. در پایان این نشست گروه‌های تماس از میان هیأت دولت و طالبان برای تهیه اجندای مذاکرات تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.