• انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۴۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17782
پرینت

عبدالله از تعهد دونالد ترامپ به سربازانش در افغانستان استقبال کرد

پس از اینکه دونالد ترامپ پس از مراسم تحلیفش از طریق ویدیو با سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان صحبت کرد، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور اظهار امیدواری کرد که آمریکا به حمایت هایش از دولت افغانستان ادامه می دهد.

آقای عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور امروز (شنبه) در مراسم فراخوانی به منظور جذب ۵۵۰ میلیون دالر کمک برای رسیدگی به امور بشردوستانه در افغانستان گفت: “می خواهم از طرف خودم، دولت و ملت افغانستان به رئیس جمهوری تازه آمریکا تبریک بگویم.”

دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا شب گذشته (جمعه) پس از مراسم تحلیفش از طریق ویدیو با سربازان آمریکایی مستقر در پایگاهی در شمال کابل صحبت کرد.

وی خطاب به سربازان آمریکایی گفت: “من در کنار شما برای تمام راه هستم. قرار است با هم این راه را بپیاییم. شجاعتی که شما از خود نشان دادید، غیر قابل باور است.”

دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا در سال ۲۰۱۲ در مصاحبه ای گفته بود که بهتر است آمریکا سربازانش را از افغانستان خارج کند و در عوض پول هایش را در خود آمریکا مصرف کند. وی اما پس از اینکه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شد، در گفتگویی تلفنی در اوایل دسامبر سال گذشته میلادی با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور از ادامه تعهدات کشور نسبت به افغانستان سخن گفت. او اما تاکنون جزئیات زیادی در این خصوص نداده است و به گفته کارشناسان او هنوز سیاست مبهمی در قبال افغانستان دارد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور اما گفته است که او اظهارات دونالد ترامپ به سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان را «نشانه ای مثبت» تفسیر کرده است.

او گفت: “من پیغام رئیس جمهور آمریکا به سربازانش را مشاهده کردم، و او حمایتش را از آنان اعلام کرد، که این خود اقدامی خوب است و مطمئنم همکاری ها در تمامی جنبه ها ادامه خواهد داشت.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.