• انتشار: 18 آوریل 2020
  • ساعت: 16:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43733
پرینت
منبع نزدیک به عبدالله عبدالله:

عبدالله احتمالا ریاست روند مصالحه را می پذیرد

یک منبع آگاه و نزدیک به آقای عبدالله که خواست نامش فاش نشود گفت او پیشنهاد رئیس جمهور برای رهبری روند مصالحه و تلاش‌های صلح را پذیرفته است.

دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله رقیب سیاسی رئیس جمهور محمد اشرف غنی می‌گوید طرح آن‌ها برای حل تنش سیاسی تا پایان هفته به ارگ ریاست جمهوری سپرده می‌شود.

فریدون خوزون سخنگوی آقای عبدالله امروز شنبه (۳۰ حمل) در گفت و گو با رسانه ها در مورد این طرح جزئیات نداد؛ اما گفت ممکن است اختلافات جاری با این طرح حل شود.

در این میان، یک منبع آگاه و نزدیک به آقای عبدالله که خواست نامش فاش نشود گفت او پیشنهاد رئیس جمهور برای رهبری روند مصالحه و تلاش‌های صلح را پذیرفته است.

برای حل اختلاف میان رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب سیاسی‌اش عبدالله عبدالله، رهبران سیاسی افغان و هم‌چنان دیپلمات‌های غربی از جمله مایک پومپیو وزیر خارجۀ امریکا تلاش‌ کرده‌اند اما تا حالا این تلاش‌ها بی‌نتیجه مانده است.

پومپیو از قطع یک میلیارد دالر کمک ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ و در صورت ادامۀ اختلاف‌های سیاسی در کابل از قطع یک میلیارد دالر دیگر در سال ۲۰۲۱ خبر داده است.

آقای عبدالله گفت در انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان تقلب شده و نتیجۀ آن را نمی‌پذیرد. اما آقای غنی می‌گوید با آرای مردم برای دومین بار رئیس جمهور شده و ابطال نتیجۀ انتخابات ناممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.