• انتشار: 13 فوریه 2020
  • ساعت: 14:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41632
پرینت

عبدالرزاق وحیدی باردیگر از دادگاه برائت گرفت

جلسه‌ی مقدماتی دادگاه استیناف روز سه‌شنبه هفته جاری و جلسه‌ی نهایی این دادگاه امروز پنج‌شنبه برگزار شد که در نهایت یکبار دیگر آقای وحیدی را تبرئه کرد.

عبدالرزاق وحیدی، وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و پیش از آن معین اداری وزارت مالیه یک‌بار دیگر از سوی دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری برائت گرفت.

حکم دادگاه استیناف به برائت آقای وحیدی امروز (پنج‌شنبه، ۲۴ دلو) صادر شده است. او به سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی در زمان مأموریت‌اش در وزارت مالیه متهم بود.

دادگاه ابتدایی آقای وحیدی در تاریخ ۱۹ حمل سال جاری و دادگاه دومش در ۲۹ سرطان برگزار شد. دادگاه ابتدایی او را به‌طور غیابی به سه سال حبس تنفیذی محکوم کرده بود، اما او از سوی دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری برائت گرفته بود.

چند روز پیش گزارش شد که حکم برائت عبدالرزاق وحیدی از سوی دادگاه تمیز لغو شده است. اکنون محمد فرهنگ، وکیل مدافع آقای وحیدی به روزنامه اطلاعات روز می‌گوید که حکم پیشین دادگاه استیناف از سوی دادگاه عالی بدون کدام دلیل قانونی نقض شده بود.

آقای فرهنگ همچنان گفت که جلسه‌ی مقدماتی دادگاه استیناف روز سه‌شنبه هفته جاری و جلسه‌ی نهایی این دادگاه امروز پنج‌شنبه برگزار شد که در نهایت یکبار دیگر آقای وحیدی را تبرئه کرد.

عبدالرزاق وحیدی به سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی و حیف‌و‌میل عواید دولت در زمان مأموریت‌اش در وزارت مخابرات نیز متهم شده بود. آقای وحیدی به تاریخ چهارم جدی سال گذشته‌ی خورشیدی در نشست سوم دادگاه ویژه‌ی وزیرانبرائت گرفت و بی‌گناه شناخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.