• انتشار: 30 دسامبر 2019
  • ساعت: 23:27
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 40350
پرینت

عاملان تجاوز جنسی بر یک دختر ۱۰ ساله در بادغیس دستگیر شدند

براساس آمارهای ریاست امور زنان ولایت بادغیس، از شروع سال روان تا کنون ۸ مورد تجاوز جنسی بر کودکان دختر در این ولایت به ثبت رسیده است.

وزارت داخله‌ی کشور اعلام کرد عاملان تجاوز جنسی بر یک دختر ۱۰ ساله در ولایت بادغیس از سوی پولیس مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی پولیس این ولایت بازداشت شده‌اند.

در اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (دوشنبه، ۹ جدی) منتشر شد آمده است در بررسی‌های پولیس، سه دانش‌آموز یک مدرسه‌ی دینی که در قضیه‌ی تجاوز جنسی بر یک دختر ده ساله در این مدرسه دست داشتند، شناسایی و بازداشت شده‌اند.

وزارت داخله در ادامه تأکید کرد قضیه‌ی یادشده تحت بررسی بیشتر قرار دارد.

این در حالی است که در تاریخ پنجم جدی یک دختر ده ساله در یک مدرسه‌ی دینی در شهر قلعه نو، مرکز بادغیس مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بود.

راحله نادری، رییس امور زنان ولایت بادغیس در آن زمان به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که این دختر ده ساله هنگامی که به تشناب مدرسه‌ی دینی رفته بود، از سوی یک مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

به دنبال آن، شیرآقا الکوزی، آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت بادغیس گفته بود ۱۸ نفر به‌شمول مدرس این مدرسه‌ دینی به اتهام دست‌داشتن در این رویداد بازداشت شده‌اند.

آقای الکوزی همچنان از آغاز بررسی‌ها به‌منظور شناسایی عامل اصلی این تجاوز خبر داده بود.

براساس آمارهای ریاست امور زنان ولایت بادغیس، از شروع سال روان تا کنون ۸ مورد تجاوز جنسی بر کودکان دختر در این ولایت به ثبت رسیده است.

بادغیس در غرب افغانستان از جمله ولایت‌هایی است که آمار خشونت در برابر زنان در آن بالاست. به نقل از نمایندگان شورای ولایتی بادغیس، مردم به دادستانی در این ولایت دسترسی مناسبی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.