• انتشار: 28 نوامبر 2016
  • ساعت: 15:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15685
پرینت

عالمان دینی در جوزجان از رشد افراط گرایی و وهابیت اظهار نگرانی می کنند

برخی از عالمان دینی در ولایت جوزجان از گسترش وهابییت و افراطگرایی اظهار نگرانی کرده اند و می گویند که حدود ۴۵ مدرسه دینی در این ولایت مصرف ترویج اموزش های افراط گرایانه هستند.

مولوی یارمحمد، عضو شورای علمای جوزجان می‌گوید، افراد این گروه شماری از جوانان و نوجوانانی را که آگاهی دینی‌شان کم است به فرقه های انحرافی وهابی دعوت می‌کند.

خبرگزاری آسیا به نقل از مولوی یارمحمد نوشته است که این گروه در کنار مدرسه‌های دینی در مکاتب و دانشگاه‌ها نیز عقاید سلفی را ترویج می‌‌کند.

مولوی عصمت‌الله یکی دیگر از عالمان دین در جوزجان با نگرانی از این وضعیت اظهار داشت: گروه های تندرو فعالیت‌هایشان را از مدرسۀ دینی تا اداره‌های دولتی گسترش داده اند.

محمد‌نبی ایوبی، مشاور امور دینی معاون اول ریاست جمهوری نیز ابراز داشت: اگر جلوی فعالیت‌های انحرافی این گروه گرفته نشود، ناامنی‌ها در این ولایت بیش از پیش افزایش می‌یابد.

اما رحمت‌الله ترکستانی، فرمانده پولیس جوزجان نیز گفت: آنان در هم‌کاری با ریاست امنیت این ولایت بررسی‌ها را آغاز کرده اند، اما تا کنون به مدرکی که نشان دهندۀ فعالیت‌های تندروانه در این ولایت باشد دست نیافته اند.

گفتنی است که افراط گرایی و اندیشه های وهابیت در کشور به صورت بسیار نامحسوس توسط برخی از عالمانی که عقیده تندروانه دارند در کشور آموزش داده می شوند.

چندی پیش یک مرکز خبری تحقیق گزارشی را منتشر کرده بود که در پایتخت، جمعیت اصلاح جوانان را به سوی افراطیت سوق می دهد.

پیش از این حفیظ‌ منصور، عضو مجلس نمایندگان نیز از آموزش های افراط گرایانه در مدرسه‌ و دانشگاه‌ها نگرانی کرد که واکنش‌های متفاوتی را در بین کاربران رسانه‌های اجتماعی در پی داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.