سیاست

ظریفه غفاری شهردار سابق میدان شهر به افغانستان برگشت

خانم ظریفه غفاری شهردار سابق میدان شهر در ولایت میدان وردک که پس از سقوط دولت پیشین از ترس طالبان به سختی خود را به آلمان رسانده بود، در پیامی از بازگشتش به افغانستان خبر داده است.

خانم ظریفه غفاری روز گذشته (شنبه ۷ حوت) در توییترش نوشت که به افغانستان بازگشته تا از راه های غیرسیاسی و درسایه ارزشهای اسلامی و ملی در بخش آموزش و صحت کار کند.

او همچنین با انتشار عکسی از خودش در کنار مزار پدرش (عبدالواسع غفاری) که از نیروهای ویژه ارتش پیشین بود و به دست طالبان در سال ۱۳۹۹ کشته شد، نوشته است که نفرت، کینه، تعصب و فرار راه حل برای افغانستان نیست.

وی همچنین گفته است که از هر راه غیرسیاسی خوب و یا بد به افغانستان خدمت می کند زیرا هیچ بیگانه ای افغانستان را نجات نخواهد داد.

خانم ظریفه غفاری شهردار پیشین میدان شهر پس از سقوط دولت پیشین، خود را به سختی به میدان هوایی کابل رساند و از آنجا به اسلام آباد و سپس به ترکیه و در نهایت به آلمان منتقل شد.

او که حدود دو سال قبل جایزه زنان شجاع وزارت خارجه امریکا را دریافت کرده بود، پس از انتقال به آلمان گفت که از مقاومت مسلحانه علیه طالبان حمایت نمی کند زیرا این گونه اقدامات سبب تداوم رنج مردم افغانستان می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا