• انتشار: ۱ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۱:۳۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25838
پرینت

ظاهر قدیر: طالبان دشمن است و داعش نیست؟

ظاهر قدیر عضو مجلس نمایندگان که بخاطر اظهارات جنجالی اش در خصوص حمایت برخی از چهره های دولتی از پروژه داعش در افغانستان مشهور می باشد، این سوال را مطرح کرده است که آیا فقط طالبان در افغانستان دشمن محسوب می گردد و داعش دشمن نیست.

 

آقای قدیر در جریان صحبت در یک برنامه، در خصوص اقدام های دولت علیه گروه داعش گفت که دولت اقدام هایی را روی دست گرفته و ضربات قوی به این گروه وارد می کند، اما این اقدام را در مقابل داعش انجام نمی دهد.

او می گوید: “اگر طالبان دشمن هستند، داعش نیز دشمن است؛ چرا عملیات علیه طالبان صورت می گیرد، اما علیه داعش نمی شود.؟

این عضو مجلس نمایندگان همچنین می گوید که در برابر اقدام های خود خواسته از سوی مردم برای مقابله با داعش نیز ممانعت صورت می گیرد.

او می گوید که هر گاه مردم خود خواسته اند در مقابل گروه تروریستی داعش مقابله کنند، دولت به آنها چنین اجازه ای را نداده است.

به گفته ی او، این در حالیست که در قانون اساسی ذکر شده که هر گاه دولت نتواند از امنیت مردم خود دفاع کند، مردم می توانند به منظور دفاع از حریم، خانه و منطقه خود اقدام کنند.

آقای قدیر تصریح می کند: “اینها نشان می دهد که حکومت هیچ مقابله ای در برابر داعش نمی کند و جامعه بین المللی هم کاملا سکوت اختیار کرده است. ما از این باید چه معنایی دریافت کنیم؟ جز اینکه حکومت و جامعه بین المللی در راستای حمایت از داعش گام بر می دارند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.