• انتشار: 7 فوریه 2018
  • ساعت: 11:59
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26200
پرینت

طی یک هفته گذشته ۱۳ تن در پیوند به قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند

پولیس مبارزه با مواد مخدر طی یک هفته گذشته دست کم ۱۳ به شمول یک خانم را در پیوند به موارد قاچاق مواد مخدر از سطح کشور بازداشت کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر با ارسال خبرنامه ای به رها نوشته است طی یک هفته گذشته پولیس مبارزه با مواد مخدر ۱۳ تن به شمول یک خانم را در پیوند به جرایم مرتبط با قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی از سطح کشور بازداشت و به این مرکز برای رسیدگی قضایی ارسال ارجاع داده است.

براساس خبرنامه مذکور، پنج تن از افراد بازداشت شده قصد داشتند تا مقدار مجموع بیش از ۳٫۵ کیلوگرم هیروئین را از میدان هوایی کابل به هندوستان انتقال بدهند.

پولیس مبارزه با مواد مخدر این افراد را از ولایات کابل، بلخ، خوست، ننگرهار، ارزگان و جوزجان به همراه بیش از ۳ کیلوگرم هیروئین، بیش از ۱۷۷ کیلوگرم تریاک، بیش از ۵۸۰ کیلوگرم چرس، مبلغ ۱۵۰۰ دالر آمریکایی، مبلغ ۹۰۰۰ روپیه هندی، مبلغ ۱۵۳۰۰ روپیه پاکستانی، ۱۶ سیت تلفن همراه و ۳ عراده واسطه نقلیه بازداشت کرده است.

خبرنامه مرکز عدلی و قضایی کشور می افزاید: «درهمین حال طی میعاد یاد شده از جانب محکمه ابتدائیه مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر،۱۰ تن محکوم به حبس از ۳ سال و شش ماه الی ۲۰ سال گردیده اند و همچنین توسط محکمه استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر این مرکز ۱۱ تن به حبس های مختلف تنفیذی محکوم شده اند.»

این مرکز می افزاید که در جریان ماه گذشته خورشیدی، به طور مجموع ۷۳ تن به شمول ۲ کارمند خدمات عامه، ۳ خانم و یک تبعه کشور ایران در پیوند به ۵۵ قضیه بازداشت و دوسیه هایشان به مراکز مربوطه ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.