• انتشار: 17 دسامبر 2018
  • ساعت: 10:40
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 30977
پرینت

طوفان مسی در شب هت تریک و رکورد شکنی

لیونل مسی یک بار دیگر برای بارسا درخشید و این بار با ثبت یک هت تریک باعث پیروزی پر گل تیمش مقابل لوانته شد.

به گزارش “رها”، بارسلونا به یک پیروزی پرگل و مقتدرانه در زمین لوانته نیاز داشت تا بار دیگر فاصله با رقبایی چون سویا و اتلتیکو را به سه امتیاز برگرداند و در نهایت به هدف خود رسید(۰-۵).

بلوگرانا که بازی را خوب شروع نکرده بود، از دقیقه ۳۵ به لطف مسی موتورش روشن شد و توانست با گل سوارز قفل دروازه میزبان را باز کند.

مسی هشت دقیقه بعد خودش گلزنی کرد تا بارسا نیمه اول را با حاشیه امنیت خوبی به رختکن برود. او روی پاس بوسکتس و فراری جانانه با گلر لوانته تک به تک شد و توپ را از بین پاهای او عبور داد تا در یک بازه زمانی اندک، کار لوانته را تقریبا تمام کند.

تنها دو دقیقه از نیمه دوم شروع شده بود که لیونل مسی روی پاس عرضی آلبا با یک شوت زیبا از درون محوطه جریمه خودش را دو گله و تیمش را سه گله کرد.

چند دقیقه بعد هت تریک مسی کامل شد. او این بار روی پاس ویدال از چند قدمی دروازه توانست راحت ترین کار ممکن را انجام دهد و بارسا را ۰-۴ پیش بیندازد. این هت تریک شماره ۴۳ مسی بود. تنها رونالدو با ۴۴ هت تریک در فوتبال اسپانیا از او پیش است.

به این ترتیب مسی در این فصل به اولین بازیکن در میان ۵ لیگ معتبر دنیا بدل شد که روی بیش از ۲۰ گل تیمش نقش مستقیم داشته است. ۱۴ گل و ۱۰ پاس گل. او حالا در صدر جدول گلزنان نیز قرار دارد.

با احتساب گلزنی در بازی های دوستانه باشگاهی و ملی، مسی حالا در سال ۲۰۱۸ موفق به زدن ۵۰ گل شده است. این برای هشتمین فصل متوالی است که او در یک سال میلادی موفق به زدن ۵۰ گل یا بیشتر می شود. بهترین رکوردش به سال ۲۰۱۲ بر می گردد که توانست ۹۱ گل به ثمر برساند.

بدون احتساب گلزنی در بازی های دوستانه، او در سال ۲۰۱۸ توانسته ۴۷ گل در بازی های باشگاهی و ملی به ثمر برساند و فعلا سه گل از رونالدو پیش است؛ با این حال باید توجه داشت که مسی تنها بازی با سلتا را در سال ۲۰۱۸ پیش رو دارد و رونالدو هنوز سه بازی دیگر می تواند انجام دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.