• انتشار: ۲۵ حوت ۱۳۹۹
  • ساعت: ۰۹:۳۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 55329
پرینت
دیدار خلیلزاد با ملا برادر در دوحه

طرح دولت انتقالی صلح تحت بررسی ست

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان با ملا برادر معاون سیاسی طالبان در دوحه دیدار و در مورد وضعیت جاری صلح در افغانستان و تطبیق توافق نامه صلح امریکا با طالبان گفت و گو کرد.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا در امور صلح افغانستان با ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی و رییس دفتر طالبان در قطر دیدار کرد.

در این دیدار که شام روز گذشته (یک‌شنبه، ۲۴ حوت) انجام شد شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه‌ی قطر و اعضای هیأت مذاکره‌کننده‌ی طالبان نیز حضور داشتند.

محمدنعیم، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در رشته‌تویتی نوشت در این دیدار سه‌جانبه در مورد تطبیق توافق‌نامه‌ی دوحه، وضعیت جاری در افغانستان و جریان مذاکرات بین‌الافغانی بحث و گفت‌وگو شده است.

زلمی خلیل‌زاد از دهم حوت تا کنون در سفر منطقه‌ای خود در ارتباط با صلح افغانستان به‌سر می‌برد. خلیل‌زاد نخست به کابل آمد. او یک طرح دولت انتقالی صلح را به رهبران دولت افغانستان پیشکش کرده است.

او همچنان پس از سه روز اقامت در کابل، به دوحه رفت و طرح دولت انتقالی صلح را با طالبان نیز شریک کرد. طالبان گفته است این طرح را زیر بررسی دارد و موقف رسمی این گروه نیز پس بررسی‌ها اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.