• انتشار: 12 جولای 2016
  • ساعت: 10:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10812
پرینت

طراح اصلی حمله مرگبار تروریستی به مکتب پشاور کشته شد

مقامات پاکستانی مدعی شدند که عمر منصور طراح اصلی حمله مرگبار تروریستی به یک مکتب در شهر پشاور در حمله هواپیماهای بی سرنشین آمریکایی در افغانستان کشته شده است.

این مقامات ارشد امنیتی پاکستان در گفتگو با رسانه پاکستانی داون مدعی شدند عمر منصور که طراح اصلی حمله مرگبار تروریستی سال ۲۰۱۴ به مکتب نظامی پشاور است به همراه یکی از رهبران شورشی دیگر به نام قاری سفی الله در منطقه بندر ولایت ننگرهار کشته شده اند.

یکی از این مقامات افزود آنها گزارش های موثقی دارند که عمر منصور روز یکشنبه در حمله هواپیماهای بی سرنشین آمریکایی در ولایت ننگرهار افغانستان کشته شده است.

لازم به ذکر است که ایالات متحده آمریکا در ۲۵ ماه می سال ۲۰۱۶ و چهار روز پس از اینکه ملا اختر منصور رهبر طالبان در حمله هواپیماهای بی سرنشین آمریکا کشته شد، عمر منصور را به عنوان تروریست جهانی معرفی کرد.

عمر منصور در شانزدهم اکتبر سال ۲۰۱۴ یک حمله مرگبار تروریستی به یک مکتب نظامی در شهر پشاور پاکستان را طراحی کرد که در این حمله، ۱۲۲ دانش آموز و ۲۲ معلم این مکتب کشته شدند. پس از این رویداد تروریستی، دولت پاکستان عملیات از راه اندازی عملیات گسترده ای علیه تروریستان در خاک خود اعلام کرد.

عمر منصور و قاری سفی الله عضو گروه طارق قادر تحریک طالبانی پاکستان می باشند که قبلا در پشاور فعالیت داشتند.

مقامات پاکستانی مدعی هستند که پس از راه اندازی عملیات نظامی علیه تروریستان در خاک کشورشان، عمر منصور و قاری سفی الله به افغانستان گریختند و از آن زمان به بعد از افغانستان طراحی و رهبری حملات علیه خاک پاکستان را به عهده دارند.

گفته می شود ملا منصور همچنین مسئولیت حمله به دانشگاه باچاخان در ولسوالی چارسده خیبرپختونخواه پاکستان را به عهده دارد که در این رویداد نیز ۱۸ دانشجو و استاد جانشان را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.