• انتشار: 3 ژانویه 2021
  • ساعت: 10:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 52755
پرینت

طاهر زهیر: حذف فیزیکی خبرنگاران باید متوقف شود

محمدطاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ روز در یک نشست خبری در کابل گفت هیئت مذاکره‌کننده دولت باید جانب مقابل متقاعد سازد تا دست از قتل خبرنگاران بردارند.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت در گفت‌وگوهای صلح باید تلاش صورت بگیرد تا از حذف فیزیکی خبرنگاران جلوگیری شود.

محمدطاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ روز (شنبه، ۱۳ جدی) در یک نشست خبری در کابل گفت هیئت مذاکره‌کننده دولت باید جانب مقابل متقاعد سازد تا دست از قتل خبرنگاران بردارند.

وی افزود، وزارت دولت در امور صلح باید به طرف مقابل تذکر دهد که چه آن‌ها مسؤلیت حمله به خبرنگاران را به عهده بگیرند یا نه، آنان مسؤل و مقصرند.

آقای زهیر تاکید کرد باید در دور دوم گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی تلاش صورت گیرد تا از حذف فیزیکی خبرنگاران جلوگیری شود.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ خاطرنشان ساخت این وزارت نامه دادخواهانه‌ای به اتحادیه اروپا و نمایند‌گی سازمان ملل متحد در کابل می‌فرستد تا آن‌ها بر جانب مقابل و گروه‌های تروریستی که پشت ترور خبرنگاران قرار دارند، فشار وارد کنند که آنان از قتل خبرنگاران دست بکشند.

او بیان داشت تامین امنیت همه شهروندان کشور، به ویژه امنیت خبرنگاران از مسئولیت‌های وزارت امور داخله است و توقع می‌رود که فضای عمومی کشور امن ساخته شود.

این در حال است که در این اواخر ترورهای هدفمند به جان خبرنگاران به شدت افزایش یافته و در دو ماه گذشته، شش خبرنگار و کارمند رسانه‌ای در کشور ترور شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.