اجتماعی

طالب از طالب گلایه دارد؛ رئیس شفاخانه غور: بی توجهی مسئولین مرکز فاجعه بار خواهد بود

مولوی محمود احمدی رئیس شفاخانه غور در صحبت با خبرنگار رها می گوید که مشکلات زیادی سد راه کار این مرکز درمانی است که باید از سوی مسئولین در وزارت صحت عامه و نهادهای امدادرسان بین المللی در بخش صحی مورد توجه قرار بگیرد.

وی به کمبود شدید بودجه، دارو، تشکیلات و دیگر موارد مورد نیاز برای کار این شفاخانه اشاره می کند و می گوید که اگر از سوی رهبری امارت اسلامی توجهی صورت نگیرد، وقوع فاجعه انسانی در این ولایت و شفاخانه دور از انتظار نیست.

حسن حکیمی از فعالان مدنی در ولایت غور نیز به خبرنگار رها می گوید که این شفاخانه علاوه بر کمبود تجهیزات صحی و نبود بودجه که باعث شده به مدت سه ماه بسیاری از عوامل معاش هایشان را دریافت نکنند، با کمبود کدر تخصصی نیز مواجه است.

او می افزاید بسیاری از متخصصین کشور بخصوص داکتران متخصص در این شفاخانه به دنبال تحولات سیاسی اخیر کشور را ترک کرده اند و خالیگاه یک کدر تخصصی برای رسیدگی به بیماران در این شفاخانه به وضوح احساس می گردد.  

محمد نیکزاد مدیر نرسنگ این شفاخانه نیز در گفتگو با خبرنگار رها تایید می کند که علاوه بر کمبود تجهیزات صحی، کمبود کدر تخصصی نیز یکی دیگر از معضلات این شفاخانه است.

وی می گوید برای مثال این شفاخانه متخصص صحت روان ندارد؛ و در حال حاضر با وجود مراجعین هر روزه برای این بخش به این شفاخانه، تنها دو مشاور صحت روانی دارد.

او علاوه می کند که در سال جاری از سوی مرکز یک متخصص صحت روان برای کار در این شفاخانه توظیف شد که اما او نیز هم اکنون در بخش شفاخانه کرونایی این ولایت فعالیت می کند.

لازم به ذکر است که شفاخانه ولایت غور دارای ۱۵۰ بستر است که اما در حال حاضر بیش از ۲۵۰ نفر در بخش های گوناگون آن بستری هستند.

همچنین ولایت غور یکی از ولایات بشدت محروم کشور محسوب می گردد که طی دست کم ۲۰ سال گذشته توجه چندانی برای ساخت آن نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا