• انتشار: 18 ژوئن 2020
  • ساعت: 11:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44989
پرینت

طالبان ۳۴ زندانی حکومت را آزاد کردند

طالبان می گویند تا کنون ۵۰۰ نظامی افغان را از بند رها کرده اند، اما این ادعای طالبان را بارها مقام‌های افغان رد کرده اند و گفته اند که تمام کسانی که از قید طالبان رها می‌شوند نظامی نبوده اند.

مسئولان امنیتی در ولایت لغمان می گویند طالبان ۳۴ زندانی وابسته به حکومت افغانستان را در این ولایت از بند رها کرده اند.

گروه طالبان نیز اعلام کرده اند که ۳۴ نظامی افغان را پس از چاشت روز (چهارشنبه ۲۸ جوزا) در یک ساحۀ شهر مهترلام رها کرده و به کارمندان کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ تحویل داده اند.

اسدالله دولتزی، سخنگوی والی لغمان با تایید این این خبر گفت زندانیان رها شده اکنون در مقر ولایت هستند و قرار است به زود ترین فرصت به خانواده‌های شان تحویل داده شوند.

به گفته اقای دولتزی تاکنون معلوم نیست که زندانیان رها شده همه نظامیان افغان اند، یا غیرنظامیان نیز شامل آنان است.

طالبان می گویند که تا کنون ۵۰۰ نظامی افغان را از بند رها کرده اند، اما این ادعای طالبان را بارها مقام‌های افغان رد کرده اند و گفته اند که تمام کسانی که از قید طالبان رها می‌شوند نظامی نبوده، بلکه غیرنظامیان نیز شامل آنان اند.

حکومت افغانستان نیز تا کنون حدود ۳۰۰۰ زندانی طالبان را از بند رها کرده است و چندی پیش رییس جمهور غنی گفت که به زودی ۲۰۰۰ زندانی دیگر طالبان از زندان‌های حکومت افغانستان رها خواهند شد.

رهایی ۵۰۰۰ زندانی طالبان از زندان‌های حکومت افغانستان و نیز رهایی ۱۰۰۰ زندانی حکومت از قید طالبان از شرایط عمدۀ توافقنامۀ صلح امریکا-طالبان است که به تاریخ ۲۹ فبروری در قطر امضا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.