امنیت و جرایم

طالبان ۳ تن را به اتهام فروش تابلیت های نشه آور K بازداشت کردند

قوماندانی امنیه طالبان در ولایت هرات امروز (سه شنبه ۱۶ قوس) گفت که مدیریت مبارزه با مواد مخدر این قوماندانی ۳ تن را در پیوند به فروش تابلیت های نشه آور K از نقاط مختلف ولایت هرات بازداشت کرده است.

قوماندانی امنیه هرات افزود که از نزد افراد بازداشت شده مقداری مواد مخدر نوع شیشه، پودر و تابلیت های نشه آور K بدست آمده است.

تابلیت K از تابلیت های روان گردان است که فرد مصرف کننده را دچار توهم می کنند.

اکثر این نوع تابلیت های روان گردان در ابتدا با فرمول پزشکی خاص با هدف تداوی بیماران با مشکلات اعصاب و روان ساخته شدند، اما کسانی که از آن به عنوان یک ماده مخدر استفاده می کنند با تغییر ساختاری آن، این تابلیت ها را تبدیل به موادی توهم زا می کنند که عوارض جانبی بسیار خطرناکی دارند.  

با روی کار آمدن طالبان شمار افراد معتاد و فروش مواد مخدر در سطح شهرها کاهش چشمگیری یافته است.   

چندی پیش تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد افراد طالبان معتادان را به زور از محل های تجمع شان در سطح شهرهای مختلف جمع کرده و آنها را به کمپ های ترک اعتیاد انتقال می دادند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. تا‌زمانیکه‌طالبان‌باملت‌‌وکارمندان‌دولت‌پیشین‌تعامل‌وازخودگذری‌نکند‌ملت‌به‌‌فراراست‌‌وجاده‌یکطرفه‌است‌‌‌ملت‌نارام‌میباشد‌‌فرهنگ‌وآزادی‌ملت‌راصلب‌نکنند‌‌‌‌تاملت‌بیسواد‌نماندبه‌اندک‌گنایمجرم‌جزای‌سقیل‌داده‌نشود‌آبرووعزت‌وغیرت‌جوانان‌رانریزد‌‌‌قلبی‌جوانان‌را‌از‌زنگی‌بد‌نکنند‌‌قسم‌سابق‌حق‌تحصیل‌و‌خدمت‌‌درداخل‌چوکات‌دولت‌‌بایدت‌اجازه‌داده‌شود‌‌رسم‌ورواج‌‌را‌از‌بین‌نبرند‌‌‌‌‌‌‌‌ظلم‌بمقابل‌ظالم‌تطبیق‌شود‌وافراد‌مسلح‌را‌‌از‌داخل‌شهر‌ها‌‌وکوچه‌وپس‌کوچه‌ها‌‌جمع‌ودر‌داخل‌نظام‌‌با‌ینوفورم‌دولتی‌‌جابجا‌شود‌‌‌چهره‌های‌وحشت‌را‌اصلاح‌کنند‌‌درهیچ‌دولت‌این‌قسم‌نظام‌نیست‌‌تا‌به‌رسمیت‌شناخته‌شوند‌در‌غیر‌آن‌ملت‌تباه‌شده‌ومیشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا