• انتشار: 12 می 2020
  • ساعت: 12:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44248
پرینت

طالبان ۲۱ نیروی امنیتی را در لغمان کشتند

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری ناوقت شب گذشته (دوشنبه، ۲۲ ثور) در تویتی گفت: «حمله‌های اخیر گروه طالبان، بیان‌گر پافشاری این گروه به ادامه‌ی جنگ و افغان‌کشی در افغانستان است.»

 ارگ ریاست‌جمهوری در واکنش به حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای ارتش در ولسوالی علیشینگ ولایت لغمان می‌گوید این گروه بر ‌ادامه‌ی جنگ و «افغان‌کشی» در افغانستان پافشاری دارد.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری ناوقت شب گذشته (دوشنبه، ۲۲ ثور) در تویتی گفت: «حمله‌های اخیر گروه طالبان، بیان‌گر پافشاری این گروه به ادامه‌ی جنگ و افغان‌کشی در افغانستان است.»

آقای صدیقی همچنان حمله‌ی طالبان بر نیروهای ارتش در ولسوالی علیشینگ را «متأثرکننده» خواند و افزود در حالی که افغانستان به سختی در برابر ویروس کرونا مبارزه می‌کند، این گروه با انجام حملات‌شان به افزایش خشونت‌ها ادامه می‌دهد.

او همچنان گفت انتظار می‌رود تا جامعه‌ی جهانی این حمله‌ی طالبان و ادامه‌ی خشونت‌های این گروه را «با شدیدترین الفاظ» محکوم کند.

جنگ‌جویان گروه طالبان دو شب پیش (یک‌شنبه، ۲۱ ثور) در روستای «قلعه‌ی کوچی» ولسوالی علیشینگ بر پاسگاه‌های نیروهای دفاعی و امنیتی کشور حمله کردند.

وزارت دفاع ملی در اعلامیه‌ای گفت در این حمله‌ی طالبان شش سرباز ارتش کشته و پنج سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

اما گلزار سنگروال، از اعضای شورای ولایتی لغمان به رسانه ها گفت در این حمله‌ی جنگ‌جویان طالبان ۲۱ سرباز ارتش کشته و شش سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

همچنان به گفته‌ی او، جنگ‌جویان طالبان هفت سرباز دیگر ارتش را نیز با خودشان برده‌اند.

او تأکید کرد طالبان این حمله‌ی خود را زمانی راه‌اندازی کرده‌اند که نیروهای ارتش مصروف ساخت یک قرارگاه در روستای «قلعه‌ی کوچی» بودند.

به گفته‌ی او، طالبان در این حمله، «قرارگاه نیمه‌ساخته» را تخریب و به تعداد ۱۳ عراده واسطه‌ی جنگی نوع «هاموی» را به آتش کشاندند.

ولایت لغمان در شرق کابل از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های این ولایت به‌شمول ولسوالی علیشینگ حضور و فعالیت گسترده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.