• انتشار: 30 سپتامبر 2019
  • ساعت: 13:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38251
پرینت

طالبان ۱۵ کارمند کمیسیون را در ولایت پروان ربودند

منابع محلی در ولایت پروان می گوید طالبان روز شنبه ۱۵ تن از ناظران انتخاباتی را از ولسوالی شینواری ولایت پروان با خود بردند.

وحیده شهکار سخنگوی والی ولایت پروان گفت گروه طالبان هشت تن از ناظران انتخاباتی را روز شنبه از منطقه نمک آب ولسوالی شینواری ولایت پروان با خود برده اند.

خانم شهکار افزود ناظران زمانی ربوده شدند که بدون مشوره با نیروهای امنیتی از مراکز رای دهی بیرون شدند و در مسیر راه به چنگ طالبان افتادند.

خانم شهکار همچنان افزود تا اکنون در مورد اینکه طالبان به این ناظران آسیبی رسانده یا خیر معلوماتی در دست نیست اما بزرگان محل برای رهایی این ناظران با طالبان در تماس شده اند.

در عین حال عبدالقهار وهاب صافی، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات این ولایت می‌گوید که ۷ تن از ناظران کمیسیون انتخابات، یک ناظر کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی و بقیه ناظران ربوده شده از سوی گروه طالبان مربوط به نامزدان ریاست جمهوری می‌شوند.

اما خانم شهکار در مورد ربوده شدن ناظران کمیسیون انتخاباتی و کمیسیون شکایات انتخاباتی چیزی نگفته است.

از سویی هم مقامات امنیتی افغانستان طالبان را در تهدید امنیتی انتخابات ناکام دانستند و تنها کشته شدن ۳ تن و زخمی شدن ۳۹ تن دیگر را در روز انتخابات تائید کرده اند. گزارش هایی وجود دارد که شمار کشته گان در روزانتخابات را ۴۰ تن و تعداد زخمی ها را نزدیک به ۲۰۰ تن اعلام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.