• انتشار: ۱۵ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۰۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3277
پرینت
احمد سعیدی:

طالبان یک قوم نیست بلکه یک اندیشه است

احمد سعیدی، کارشناس مسایل سیاسی و دیپلمات اسبق در پاکستان می گوید که هیچ منطقی نمی پذیرد که طالبان از یک قوم نمایندگی می کند، طالبان یک اندیشه است.

آقای سعیدی در گفتگویی به خبرگزاری رها گفت: گروه تروریستی طالبان از یک قوم نیست یک اندیشه پوسیده و متحجرانه است که با هیچ شهروند افغان سازگار نیست.

او گفت، کارهایی که این گروه تروریستی در کندز زده است این گونه تصور می شود که طرفدار یک قوم است بلکه این همان دسیسه هایی است که از سوی اربابان پاکستانی و عرب شان هدایت می شود.

این کارشناس مسائل سیاسی می گوید که دشمنان ما –پاکستان و عرب ها- می خواهند از این طریق میان افغانستانی ها شکاف ایجاد کند تا آنان به منافع خود دسترسی داشته باشند.

این گفته ها در حالی ایراد می شود که چندی پیش، یکی از نمایندگان مجلس گفته بود که طالبان پشتون هاست که با مخالفت یکی دیگر از اعضای مجلس روبرو شد. این مخالفت های باعث تشنج در مجلس نیز شد.

آقای سعیدی می گوید، در این شرایط بسیار حساس و مهم تاریخی نیاز است که همه دست به دست همدیگر دهیم و مشت کوبنده ای بر دهان دشمنان این سرزمین بزنیم.

اما دشمنان کشور از خلاء ایجاد شده بهترین استفاده را کرده است و حتی در شبکه های اجتماعی نیز حساب های را ایجاد و علیه وحدت ملی تفرقه افکنی می کند.

اکثر این حساب ها بدون عکس و با نام های مستعار در شبکه های اجتماعی فعالیت می کند و موضوع نفاق در کشور را بین شهروندان افغان دامن می زند.

علاوه بر این بارها نیروهای امنیتی شهروندان پاکستانی را در کشور به جرم عملیاتی تخریبی دستگیر کرده اند اما پاکستان این اعمال را همواره رد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.