• انتشار: ۶ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۴۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5520
پرینت

طالبان گفتگوها با روسیه برای مقابله با داعش را رد می کنند

گروه طالبان می گویند که آنها با روسیه در خصوص مقابله با داعش در افغانستان گفتگو نکرده اند و حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان را نیز رد می کنند.

این بیانیه در حالی از سوی گروه طالبان منتشر می شود که چهارشنبه هفته گذشته ضمیر کابلوف فرستاده ویژه کرملین برای افغانستان گفت که کشورش به منظور مقابله با گروه داعش با طالبان تبادل اطلاعات می کند.

ضمیر کابلوف گفت که کشورش در یک زمینه با طالبان نظر مشترک دارد و آن هم مبارزه با گروه تروریستی داعش است.

در همین حال طالبان در وبسایت خود نوشتند “ما نیازی نمی بینیم تا از کسی برای مقابله با گروه داعش کمک درخواست کنیم، و همچنین هیچ گونه تماس و یا گفتگویی را در این خصوص با کسی انجام نداده ایم.”

گفته می شود که گروه داعش بخش هایی از عراق و سوریه را در کنترول خود دارد و برخی جنگجویان گروه طالبان نیز اخیرا به این گروه که گفته می شود در ولایت شرقی ننگرهار حضور دارند پیوسته اند.

گرچه نشانه هایی دیده می شود که محبوبیت گروه داعش میان شورشیان مسلح افغانستان در حال افزایش است از جمله آغاز به کار کردن یک رادیو که گفته می شود از ولایت ننگرهار نشرات دارد و در حال تبلیغ برای این گروه است، اما گروه طالبان همچنان گروه قوی تر نسبت به داعش محسوب می گردد.

گروه طالبان در بیانیه خود همچنین حضور داعش را در افغانستان رد کردند.

طالبان گفتند “برخی مردم در افغانستان ناخواسته از نام داعش استفاده می جویند در حالیکه سازمان های استخباراتی ملی و بین المللی به این گروه در حال کمک هستند تا بتوانند اشغال خود را طولانی تر کنند.”

طالبان در بیانیه خود افزودند که آنها تا حد زیادی این پروژه را ریشه کن کرده اند و هم اکنون حضور داعش فقط محدود به گوشه ای کوچک در یک ولایت کشور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.