سیاست

“طالبان گزینه ای جز قبول صلح با دولت افغانستان ندارند”

آقای کابلوف در این دیدار تاکید کرد که دولت افغانستان تنها آدرس برای گفتگوهای صلح می باشد، و طالبان نیز چاره ای جز قبول این آدرس ندارند.

وی همچنین اشاره کرد که یافته ها نشان می دهد که طالبان دچار اختلافات درونی بسیاری شده اند و به گروه های مختلف تقسیم شده اند.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که گروه همکاری های چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان سرگرم ترغیب طالبان برای حاضر شدن در میز مذاکرات صلح می باشند.

پاکستان پیشنهاد میزبانی اولین دور از مذاکرات مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان را کرده است.

فرستاده ویژه روسیه همچنین اظهار کرد که رهبران دولتش از جمله ولادیمیر پوتین از حضور گروه تروریستی داعش در منطقه ابراز نگرانی می کنند، اما در همین حال اقدامات دولت افغانستان در مبارزه با این گروه را قابل قدر می دانند.

ضمیر کابلوف همچنین گفت که به زودی هیاتی از مقامات این کشور به افغانستان سفر می کنند و با مقامات در وزارت مالیه افغانستان دیدار خواهند داشت تا در عرصه های توسعه اقتصادی بین دو کشور گفتگو نمایند.

آقای کابلوف همچنین افزود که شرکت های مختلف خانه سازی روسیه به دنبال راه هایی برای تقویت همکاری های دوجانبه هستند تا بتوانند در بخش خانه سازی در افغانستان سرمایه گذاری نمایند.

در مقابل، رئیس جمهوری کشور نیز از همکاری های روسیه در بخش های مختلف در کشور اظهار قدردانی کرد و گفت که همکاری های اقتصادی میان دو کشور باعث تقویت و گسترش بیشتر روابط خواهد شد.

.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا