• انتشار: 25 ژوئن 2019
  • ساعت: 16:37
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 35249
پرینت

طالبان کودکان را از ولایت سرپل برای آموزش فعالیت های تروریستی به مدارس پاکستانی می فرستند

مسوولان محلی ولایت سرپل می‌گویند، گروه طالبان کودکان این ولایت را برای آموزش حملات انتحاری و افراط گرایی به پاکستان قاچاق کرده از هیچ ظلم و ستمی بر آنان دریغ نمی‌کنند.

 بر اساس معلوماتی‌ که از ولسوالی‌های سرپل گردآوری شده، در حال حاضر‌۱۵۰ کودک از سوی طالبان به شماری از مدرسه‌های دینی پاکستان‌ فرستاده شده و تحت آموزش‌ قرار دارند.

شماری هم پس از ختم دوره‌های آموزشی به ولایت‌های سرپل، جوزجان و فاریاب برگشته‌اند.
بر بنیاد این معلومات که سلام‌وطندار به آن دست یافته، شماری از این افراد در این ولایت‌ها زیر نظر جنرالان متقاعد پاکستانی مصروف فراگیری آموزش‌های حملات انفجاری‌، ماین‌سازی و افراط‌گرایی به کودکان هستند.
عبدالقادر آشنا، والی سرپل نیز تایید می‌کند گروه طالبان از هیچ ظلم و ستمی بر مردم دریغ نکرده و کودکان را برای آموزش حملات انتحاری و انفجاری به پاکستان قاچاق می‌کنند.
سید اسدالله دانش، معاون شورای ولایتی سرپل، نیز گفته در ساحه زیر کنترل طالبان و دولت مدارس دینی فعال اند و این مدرسه‌ها طالب تولید می‌کنند.
به گفته او، دولت بر مدرسه‌های دینی نظارت و کنترل ندارد و بیشتر ملاهای تحصیل کرده پاکستان، به کودکان افراطیت آموزش می‌دهند.
شماری از باشندگان سرپل با نگرانی از فعالیت گسترده گروه طالبان و اعزام کودکان به پاکستان می‌گویند، اگر جلو این‌گونه فعالیت‌ها در این ولایت گرفته نشود، وضعیت شمال دگرگون خواهد شد.
اما قاری یوسف احمدی، یکی از سخنگویان گروه طالبان قاچاق کودکان برای آموزش حملات انتحاری و انفجاری به پاکستان را رد می‌کند و می‌گوید، این ادعا حقیقت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.