سیاست

طالبان: کسانی که باعث آزار و اذیت مردم می شوند از صفوف اخراج خواهند شد

مسئولان در ریاست امر به معروف و نهی از منکر طالبان در بدخشان با راه اندازی یک کنفرانس خبری می گویند کسانیکه باعث آزار و اذیت مردم عام می گردند از صفوف امارت اسلامی طالبان اخراج می گردند.

مولوی شیر احمد جواد رئیس امر به معروف و نهی از منکر طالبان برای بدخشان گفت که تمام کارمندان این اداره در تمام ادارات طالبان توظیف گردیده اند و ظایف آنان تنها بازداشتن از ظلم است نه ادامه ظلم بر مردم.

او تاکید کرد، هیچ شخصی اجازه ندارد که در امور شخصی مردم تجسس نموده و وارد خانه های مردم شوند.

رئیس اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در همین حال می گوید که زنان تا فاصله ۷۸ کیلومتر می توانند بدون محرم شرعی سفر نمایند.

وی همچنین اضافه نمود که نیروهای طالبان اجازه ندارد بخاطر ریش، شخصی را مجازات نمایند.

وی گفت، دنیا تعبیر نادرست از امر به معروف و نهی از منکر دارند و وظیفه این اداره به معنی وضع محدودیت برای بانوان و سخت گیری دیگر مسلمانان نیست، بلکه امر نمودن مسلمانان برای کارهای نیک می باشد.

اقای جواد همچنین گفت که امارت اسلامی طالبان هیچگاه بی عزت شدن یک زن مسلمان را نمی خواهد.

معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان برای بدخشان نیز جامعه ای را که در آن امر به معروف و نهی از منکر وجود نداشته باشد به یک جامعه مرده تشبیه می کند.

او گفت این اداره باید بیشتر در میان منسوبین نظامی طالبان کار کنند، زیرا فساد و اصلاح آنان وابسته به فساد و صلاح جامعه است.

احمدی همچنین از رسانه های محلی بدخشان خواست که کارکردهای این اداره را برای مردم بیشتر انعکاس دهند.

در همین حال عبدالبصیر حقجو رئیس شورای خبرنگاران بدخشان، اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان را یک آدرس مشخص برای تطبیق اوامر امر به معروف و نهی از منکر بیان نمود.

حقجو وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را یک حقیقت تازه ندانسته بلکه آن را از اساسات دین عنوان کرد.

زینب و سلما دو تن از بانوان بدخشان نیز که در این برنامه اشتراک نموده بودند امر به معروف را وظیفه تمام مسلمانان بیان کردند.

آنان گفتند که با حجاب می تواند کار کنند و حجاب مانع تحصیل و کار بانوان نمی شود.

کنفرانس خبری نهی از منکر طالبان در بدخشان در حال راه اندازی می شود که همه روزه شکایات مردم بدخشان از بدرفتاری های طالبان در ولسوالی های دور دست بدخشان افزایش می یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا