• انتشار: 18 جولای 2020
  • ساعت: 13:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45883
پرینت

طالبان چهار عضو تازه به گروه مذاکره کننده خود اضافه کردند

سیداکبر آقا، فرمانده پیشین گروه طالبان گفت پیوستن چهار عضو کلیدی طالبان به شمول ملا شرین، رئیس پیشین استخبارات گروه طالبان و قاضی‌القضات ملا عبدالحکیم به هیأت مذاکره کننده، می‌تواند روند صلح را تقویت کند.

شماری از منابع در گروه‌ طالبان، در گفت‌وگو با خبرگزاری اسوشیتدپرس تائید کرده اند در بخش‌های سیاسی و نظامی این گروه تغییراتی اعمال شده است.

براساس گزارش‌ها، ملا محمد یعقوب، فرزند ملا محمد عمر، رهبر پیشین گروه طالبان به عنوان فرمانده کل نظامیان این گروه تعیین گردیده و همچنان چهار تن از اعضای کلیدی گروه طالبان به هیأت مذاکره‌ کننده‌ی صلح این گروه اضافه شده است.

سیداکبر آقا، فرمانده پیشین گروه طالبان در صحبت با رسانه ها ضمن تائید از موضوع، گفت پیوستن چهار عضو کلیدی این گروه به شمول ملا شرین، رئیس پیشین استخبارات گروه طالبان و قاضی‌القضات ملا عبدالحکیم به هیأت مذاکره کننده، می‌تواند روند صلح را تقویت کند.

وی افزود ملا محمد یعقوب رابطه‌ی نزدیکی با ملا هبت‌الله، رهبر گروه طالبان دارد و او را می‌تواند هرزمان از فعالیت‌های نظامی این گروه باخبر سازد. وی همچنان افزود طالبان به منظور افزایش نظارت سیاسی بر بخش نظامی این گروه، به چنین اقدامی دست زده است.

این اقدام‌ها از سوی گروه طالبان در حالی صورت می‌گیرد که خشونت‌ها از سوی این گروه افزایش یافته و روند رهایی زندانیان دوباره به چالش روبه‌رو شده است.

پیش از این دولت افغانستان اعلام کرده بود که حدود ۶۰۰ زندانی طالبان به دلیل جرایم سنگین محکوم به مجازات اند و دولت حاضر به رهایی آنان نیست.

گروه طالبان اما گفته اند شروع مذاکرات مستقیم مشروط به تکمیل روند رهایی زندانیان است و پیش از آن توقف جنگ غیر منطقی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.