اجتماعی

طالبان: پوهنتون های عمومی برای دانشجویان سمسترهای ۷ و ۸ به زودی بازگشایی می شود

مقامات وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی می گویند پوهنتون های عمومی برای دانشجویان سمسترهای هفت و هشت مقطع لیسانس در پانزده روز آینده بازگشایی می شود.

مولوی لطف الله خیرخواه، معین وزارت تحصیلات عالی، امارت اسلامی در یک کنفرانس در کابل گفت آمادگی ها برای بازگشایی پوهنتون های عمومی در کشور گرفته شده است.

وی گفت:«طی ده تا پانزده روز آینده شاهد بازگشایی پوهنتون های عمومی به روی دانشجویان سمستر آخر خواهیم بود.»

مولوی خیرخواه شایعات حذف دیپارتمنت های سیاسی و قانونی از سیستم آموزشی افغانستان توسط طالبان را رد کرد و گفت امارت اسلامی با شیوه تدریس در پوهنتون ها عمومی در بیست سال گذشته مخالف است.

وی تاکید کرد هیچ فاکولته یی از پوهنتون های عمومی حذف نمی شود.

مولوی خیرخواه در عین حال از تمام اساتید پوهنتون ها که افغانستان را ترک کرده اند خواست به کشور بازگردند و در ساخت سیستم آموزشی کشورشان با وزارت تحصیلات عالی همکاری کنند.

دانشجویان نیز از امارت اسلامی خواستند هرچه زودتر دروازه های پوهنتون ها را به روی آنها باز کند.

اظهارات معین وزارت تحصیلات عالی طالبان در مورد بازگشایی پوهنتون های عمومی در حالی مطرح می شود که مشخص نیست سرنوشت دانشجویان دختر به کجا خواهند انجامید.

امارت اسلامی تحصیل مختلط پسران و دختران را ممنوع اعلام کرده و با توجه به عدم توانایی و ظرفیت پوهنتون ها در راه اندازی صنوف جداگانه و استخدام اساتید مجزا به نظر می رسد طبقه اناث به این زودی شانس رفتن به پوهنتون را نداشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا