• انتشار: 13 سپتامبر 2015
  • ساعت: 20:08
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2588
پرینت

طالبان پنج موتر/خودروی سازمان “برنامه جهانی غذا” را در بدخشان آتش زدند

مقامات امنیتی ولایت بدخشان می گویند که شورشیان طالب پنج موتر/خودروی سازمان برنامه جهانی غذا را در این ولایت به آتش کشیده اند.

سخی داد حیدری معاون فرماندهی پولیس بدخشان گفت که طالبان پنج موتر سازمان برنامه جهانی غذا را در منطقه صفورای ولسوالی یفتل این ولایت به آتش کشیدند.

وی افزود در این حادثه، طالبان ابتدا راننده های این موترها را بازداشت کرده، اما کمی بعد رهایشان کردند، اما موترها را آتش زدند.

آقای حیدری گفت این موترها پس از توزیع مواد غذایی برای نیازمندان ولسوالی یاوان، در مسیر بازگشت  یاوان-یمگان در ولسوالی یفتل ولایت بدخشان از سوی مخالفان آتش زده شده اند.

معاون فرماندهی پولیس ولایت بدخشان می گوید که طالبانی که این موترها را به آتش کشیده اند وابسته به گروه صفی الله طالبان بوده اند.

آقای حیدری خاطرنشان کرد که این مسیر اکثر اوقات شاهد حضور و فعالیت های برخی مخالفان دولت است، با این وجود دفتر سازمان برنامه جهانی غذا در کابل گفته است که فعالیت های این شورشیان بر فعالیت های آنان تاثیر نخواهد گذاشت.

این در حالیست که چند روز پیش نیز یک کاروان از موترهای سازمان ملل متحدد در نزدیکی شهر جلال آباد ولایت شرقی ننگرهار از سوی مخالفان مسلح دولت مورد حمله قرار گرفت.

در این حادثه، موترها با چند ماین جاسازی شده برخورد کردند که تلفات جانی در پی نداشت اما آسیب مختصری به موترها وارد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.