امنیت و جرایم

طالبان پس از تلاشی خانه به خانه: کابل هم اکنون به مکانی امن تر تبدیل شده است

مقام های ارشد طالبان بار دیگر ضمن دفاع از تلاشی جنجالی خانه به خانه خود در برخی مناطق کابل، می گویند که کابل هم اکنون به مکانی امن تر تبدیل شده است.

محمد جلال از چهره های ارشد امارت اسلامی امشب (دوشنبه ۹ حوت) با نشر تصاویری از سلاح و تجهیزات نظامی در توییتر خود مدعی شده است که این تجهیزات را پس از تلاشی خانه به خانه در کابل بدست آورده اند.

او همچنین گفته است که در این تلاشی ها چندین اختطاف گر، مجرم و اعضای وابسته به گروه داعش دستگیر شده اند و شمار زیادی سلاح و تجهیزات نظامی غیرقانونی نیز بدست آمده است.

در همین حال، بسیاری از ساکنان کابل از این اقدام طالبان انتقاد کرده و می گویند که بعضا نیروهای امارت اسلامی هنگام تلاشی از خشونت بکار می گیرند.

برخی از ساکنان همچنین مدعی شدند که نیروهای طالبان هنگام بازرسی از خانه هایشان، اسناد مسافرتی آنها را آتش زده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز روز گذشته در یک نشست خبری اعلام کرد که از این پس از خروج خانواده هایی که بدون «دلیل موجه» قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند جلوگیری می گردد.

همچنین سندی امروز (دوشنبه) در رسانه ها منتشر شد که معینیت ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله امارت اسلامی به میدان های هوایی و بندرگاه ها دستور داده تا از خروج افغان های همکار نیروهای ناتو و امریکایی جلوگیری گردد.

گفتنی است که سفرای انگلیس و آلمان برای افغانستان نیز نسبت به این تلاشی های خانه به خانه و قیودات تازه طالبان برای مسافرت به خارج از کشور انتقاد کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا