• انتشار: 22 مارس 2017
  • ساعت: 22:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19562
پرینت

طالبان پاکستان کشته شدن فرمانده ارشد القاعده در افغانستان را تایید کرد

تحریک طالبانی پاکستان در بیانیه ای امروز (چهارشنبه) کشته شدن «قاری محمد یاسین» یک تن از فرماندهان ارشد گروه تروریستی القاعده در افغانستان را تایید کرد.

محمد خراسانی سخنگوی تحریک طالبانی پاکستان امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای آنلاین نوشت که قاری محمد یاسین در تاریخ ۱۹ مارچ سال جاری، در نتیجه یک حمله هوایی هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی در منطقه لامان ولایت پکتیکا کشته شد.

محمد خراسانی در بیانیه اش از قاری یاسین به عنوان یک «همکار نزدیک» با تحریک طالبانی پاکستان یاد کرد و گفته است که او مربی مجاهدین بود.

خراسانی افزوده است که سه تن از همراهان قاری یاسین نیز در این حمله هوایی کشته شده است.

او همچنین تایید کرده است که قاری یاسین یکی از همراهان نزدیک «شهید امجد فاروقی» یک تن از چهره های مشهور شورشیان پاکستان بود.

لازم به ذکر است که فاروقی به فرمان گروه القاعده در سال ۲۰۰۳، دو حمله تروریستی را علیه پرویز مشرف رئیس جمهور وقت پاکستان طراحی کرد. او همچنین در چندین حملات تروریستی دیگر دست داشت. فاروقی تاکنون عضویت سپاه صحابه پاکستان، حرکت الانصار و حرکت المجاهدین، حرکت الجهاد اسلامی و جیش محمد را داشته است.

ارتباط قاری یاسین با امجد فاروقی سبب شده بود تا قاری یاسین به یکی از چهره های کلیدی گروه طالبان پنجابی مبدل شود. طالبان پنجابی متشکل از تروریستانی از چندین سازمان تروریستی پاکستان می باشد که با گروه القاعده نیز همسو است.

محمد خراسانی سخنگوی تحریک طالبانی پاکستان در بیانیه اش می افزاید که قاری یاسین یکی از بزرگترین استادان در زمینه آموزش مواد منفجره و الکترونیکی برای «مجاهدین» بوده است. “شاگردان قاری یاسین همچنان در زمینه تولید مواد منفجره فعالیت می کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.