• انتشار: 16 اکتبر 2017
  • ساعت: 17:33
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25116
پرینت

طالبان پاکستان دیپلمات های پاکستانی را در افغانستان اختطاف کرده بود

دولت افغانستان به پاکستان گفته است که دو دیپلمات این کشور که تقریبا سه ماه پیش در ننگرهار اختطاف شدند، در واقع توسط تحریک طالبانی پاکستان اختطاف شده بودند.

یک رسانه پاکستانی گزارش کرده که دولت افغانستان به پاکستان گفته است که دو دیپلمات این کشور که تقریبا ۳ ماه پیش در جاده جلال آباد اختطاف شده بودند، در واقع توسط تحریک طالبانی پاکستان و به دستور «ملا فضل الله» اختطاف شده بودند.

این در حالیست که تحریک طالبانی پاکستان و یا گروه تروریستی داعش تاکنون مسئولیت این اختطاف را به عهده نگرفته است.

رسانه مذکور به نقل از یک مقام پاکستانی مدعی شده که این نشان دهنده آنست که تحریک طالبانی پاکستان و ملا فضل الله آزادانه در ولایت ننگرهار حضور دارد و تهدیدی برای صلح می باشد.

لازم به ذکر است که دو دیپلمات پاکستانی مستقر در کنسولگری این کشور در شهر جلال آباد سه ماه پیش و هنگامی که به سوی پاکستان راهی بودند، توسط افراد ناشناس اختطاف شدند.

جزئیات در خصوص آزادی و یا اینکه کدام گروه این دو دیپلمات را اختطاف کردند، هرگز به رسانه ها ارائه نگردید.

در همین حال اما، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور چندی پیش شخصا از کاردار سفارت پاکستان در کابل خواست تا اطلاعات در مورد آزادسازی این دو دیپلمات را به اشتراک بگذارند.

تهمینه جنجوعه معاون وزیر خارجه پاکستان اما طی یک تماس تلفنی با مقامات افغانستان از تلاش نیروی امنیت ملی افغانستان برای آزادسازی این دو دیپلمات قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.